Jan Pivec známý neznámý

Jan Pivec známý neznámý - David Laňka | Dcparkrx.org

...ná hercovy vzpomínky na dětství, které prožil ještě za Rakouska-Uherska v Praze ... Jan Pivec známý neznámý - David Laňka | Knihy Dobrovský ... . Vyrůstal jako jedináček, což bylo na svou dobu poměrně neobvyklé, a silně se upínal k rodičům. Otec si z něho udělal kamaráda a v neděli ho bral na procházky, které obvykle končily návštěvou ... To může bejt pěknej průůůůser," prohlásil podle herce Antonína Hardta, který na něj vzpomínal v knize Jan Pivec známý neznámý. A protože se kritizovaný Radovan Lukavský právě zjevil ve dveřích, Pivec hbit ... Lakomec, morous a nepříjemný chlap… Vyhlášený rejpal ... ... . A protože se kritizovaný Radovan Lukavský právě zjevil ve dveřích, Pivec hbitě navázal: „Radovane, právě o tobě mluvím. To bude dobrý, ten Hamlet, to bude dobrý." ... Jan Pivec Pevná s přebalem matná . EAN: 9788072291540. David Laňka ... známý,neznámý : Druh sortimentu Kniha : Autor David Laňka : Značka PETRKLÍČ : V prodeji od 13.11.2006 : Rok vydání ... Jan Pivec známý neznámý 179,-Ihned ke čtení Koupit Jan Pivec, to je nepřehlédnutelný titán našeho herectví - a zdaleka nejen díky stejně nepřehlédnutelné postavě. Podtitul: Známý neznámý. Jan Pivec (1907 - 1980) patřil do generace herců, ve které se urodilo tolik výrazných talentů, jako nikdy předtím a vlastně ani potom. Byl jedním z nejlepších a stál na samém vrcholu. Jan Pivec známý neznámý Autor: Laňka, David Nakladatel: Čas EAN: 9788074751103 ISBN: 978-80-7475-110-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 176 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2013 (2. rozšířené vydání) Pivec hovoří o své práci jen a jen večer ve světlech, a to zase jen a jen autorovými slovy, ale mluví vždy tak, aby bylo řečeno beze zbytku všechno, aby se nic nemuselo vysvětlovat dopředu anebo dodatečně v programu. Jan je skromný člověk, nepěstuje společenský život a styky, netouží po popularitě a slávě. Hledáte Jan Pivec známý neznámý od David Laňka? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR To může bejt pěknej průůůůser," prohlásil podle herce Antonína Hardta, který na něj vzpomínal v knize Jan Pivec známý neznámý. A protože se kritizovaný Radovan Lukavský právě zjevil ve dveřích, Pivec hbitě navázal: „Radovane, právě o tobě mluv...

INFORMACE

AUTOR
David Laňka
DIMENZE
7,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Pivec známý neznámý.pdf

POPIS

Jan Pivec, to je nepřehlédnutelný titán našeho herectví - a zdaleka nejen díky stejně nepřehlédnutelné postavě. Chlapec ze slušné, ale nepříliš zámožné rodiny z pražských Vinohrad měl od dětství jedinou touhu: stát se hercem. Houževnatost, s níž šel za splněním svého snu, mu pomohla překonat nemilovaná studia i hladová kočovná léta - a hle, po úspěšném bratislavském angažmá, se Jan v pouhých sedmadvaceti letech ocitá na prknech naší první scény! Národnímu divadlu zůstal věrný až do odchodu na odpočinek, nedá se však bohužel říct, že by i ono bylo vždy věrné jemu, v tom se jeho osud nelišil od údělu mnoha jiných velikánů. I přes tento nevděk však ztvárnil nespočet nesmrtelných divadelních rolí, jmenujme jen Mefista, Jaga či Falstaffa. Také u filmu si Jan Pivec musel své místo tvrdě vydobýt - a dokázal mistrovsky zahrát postavy na obou charakterových pólech, vždyť těžko může být nesourodější dvojice než například věčný milovník Stáňa Jarský a "liška ryšavá" Zikmund Lucemburský. Musíme však přiznat, že jen nemnozí režiséři měli odvahu svěřit mu filmové či televizní role. Otakar Vávra, František Filip, Vladimír Slavínský a někteří další ji však naštěstí nepostrádali, a tak můžeme i dnes se zatajeným dechem sledovat jeho herecké umění. Dozvíme se také leccos o jeho dětství, zálibách a názorech na veřejné i umělecké dění a nakoukneme i pod pokličku soukromého života Jana Pivce. A protože se jeho mistrovství navždy otisklo do srdcí nejen diváků, ale i jeho kolegů, můžete si v druhém, rozšířeném vydání úspěšné knihy Davida Laňky přečíst mimo jiné i dosud nepublikované vzpomínky třeba Jana Skopečka, Antonína Hardta, Josefa Větrovce či Rudolfa Jelínka. Věříme, že díky poutavému textu a fotografiím mapujícím jeho soukromý život i největší role před vámi Jan Pivec ožije jako obdivuhodný - a přece vždy laskavý - velikán českého divadla a filmu.

Chcete si přečíst knihu?Jan Pivec známý neznámý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Laňka. Číst Jan Pivec známý neznámý Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY