Camerone: Bitva cizinecké legie

Camerone: Bitva cizinecké legie - Michal Odstrčil | Dcparkrx.org

...ní ... která je vyslaná k obraně tohoto tolik cenného konvoje a která se skládá jen ze 65 mužů cizinecké legie, naprosto zdecimovaných od tropických horeček, úplavice a žluté zimnice ... Michal Odstrčil: Camerone - Bitva cizinecké legie ... ... . Jejich zbraně se zkříží 30. dubna 1863, kdy se opuštěný statek v Camerone stává scénou ... Francouzská cizinecká legie (francouzsky: Légion étrangère) je elitní jednotka francouzské armády založená v roce 1831.Byla založena jako jednotka zahraničních dobrovolníků, protože cizincům byla po červencové revoluci v roce 1830 zakázána účast v regulérních jednotkách francouzské armády.. Původn ... Bitva cizinecké legie Camerone | BOOKS.CZ ... .Byla založena jako jednotka zahraničních dobrovolníků, protože cizincům byla po červencové revoluci v roce 1830 zakázána účast v regulérních jednotkách francouzské armády.. Původně byla založena k ochraně francouzského koloniálního panství ... Camerone. Bitva cizinecké legie Odstrčil Michal. Píše se rok 1863 a v Mexiku pokračuje válka s Francií. Koncem dubna vyráží z Vera Cruzu do Puebla francouzský konvoj, složený z 64 vozů a několika desítek mul, který veze pro obléhající francouzské vojáky zásoby munice, potravin, ošacení, léků, ale především tři ... Touha po dobrodružství, kariéře, změně a proměně - nejčastější motivace mladých českých mužů, kteří se rozhodli vstoupit po roce 1989 do Francouzské cizinecké legie (2007 ... 13. půlbrigáda Cizinecké legie (francouzsky 13 e demi-brigade de Légion étrangère, zkratkou 13 e DBLE, česky někdy také nazývaná „13. polobrigáda Cizinecké legie") je pěchotní jednotka francouzské Cizinecké legie.V současných francouzských ozbrojených silách je jediným pravidelným útvarem nesoucím historické označení půlbrigáda Bitva cizinecké legie: Camerone Odstrčil Michal. ... která je vyslaná k obraně tohoto tolik cenného konvoje a která se skládá jen ze 65 mužů cizinecké legie, naprosto zdecimovaných od tropických horeček, úplavice a žluté zimnice. Jejich zbraně se zkříží 30. dubna 1863, kdy se opuštěný statek v Camerone stává scénou ... Cizinecká legie v bitvě u Camerone v Mexiku. Známá bitva z roku 1863 u Camerone, kdy pouhých 65 mužů cizinecké legie se postaví desetinásobné přesile. Pod vedením kapitána Danjou sice ... Camerone 1863: Bitva vyznamenání: Camerone 1863: velitelé; Velitel de La Légion ETRANGERE (Francie), velitel francouzské cizinecké legie (v angličtině) Foreign Legion Command: obřadní náčelník: Tyto Sous-officiers: Pozoruhodné velitelé: Paul-Frédéric Rollet Československé legie je označení používané pro jednotky dobrovolnického zahraničního vojenského odboje Čechů a Slováků za první světové války (a ruské občanské války).Legie tvořili čeští a slovenští krajané žijící v zahraničí a bývalí vojáci rakousko-uherské armády, kteří se po zajetí armádami Dohody rozhodli dobrovolně vstoupit do řad legií a ......

INFORMACE

AUTOR
Michal Odstrčil
DIMENZE
6,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Camerone: Bitva cizinecké legie.pdf

POPIS

Píše se rok 1863 a v Mexiku pokračuje válka s Francií. Koncem dubna vyráží z Vera Cruzu do Puebla francouzský konvoj, složený z 64 vozů a několika desítek mul, který veze pro obléhající francouzské vojáky zásoby munice, potravin, ošacení, léků, ale především tři milióny franků ve zlatě k vyplacení žoldu. Mexický plukovník Milan se od svých zvědů o tomto konvoji dozvídá a rozhodne se ho zmocnit. K dispozici má přes dva tisíce mužů, nejprve však musí zlikvidovat malou doprovodnou skupinku kapitána Danjoua, která je vyslaná k obraně tohoto tolik cenného konvoje a která se skládá jen ze 65 mužů cizinecké legie, naprosto zdecimovaných od tropických horeček, úplavice a žluté zimnice.Jejich zbraně se zkříží 30. dubna 1863, kdy se opuštěný statek v Camerone stává scénou epického boje. Legionáři zde zůstávají obklíčeni a izolováni jako v pasti na myši. Milan si myslí, že k porážce Francouzů mu stačí jen 15 minut, ale legionáři byli veterány z těch nejhorších evropských bojišť a měli tak obrovské zkušenosti, disciplínu a výcvik, zatímco jeho muži ještě před nedávnem orali svá pole a do boje proti francouzským vetřelcům šli většinou jen s mačetami v rukou. Kapitán Danjou dostává možnost se vzdát se ctí, ale raději posílá své muže do nerovného boje proti třicetinásobné přesile s jasným cílem - ochránit francouzský konvoj. Bitva u Camerone je historiky označována za nejstatečnější bitvu všech dob: muži kapitána Danjoua vytvářejí legendu a všemi opovrhovaná cizinecká legie je náhle považována za elitní jednotku.

Chcete si přečíst knihu?Camerone: Bitva cizinecké legie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Odstrčil. Číst Camerone: Bitva cizinecké legie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY