Pražský vrch Petřín

Pražský vrch Petřín - Jan Zavřel | Dcparkrx.org

...či Praga) je hlavní město a současně největší město Česka, zároveň je 13 ... Petřín | Prague City Line ... . největším městem Evropské unie.Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale není jeho součástí, jelikož je podle zákona 347/1997 samostatný samosprávný celek. Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, ... Nejvyšší vrch v Praze? Vítkov, Petřín ani Bílá Hora to ... ... . Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. pražský vrch. Právě si zobrazuješ nalezené výsledky hledaného výrazu pražský vrch.Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník vložil pouhých několik výrazů ... Buďte první, kdo ohodnotí "Pražský vrch Petřín; Zavřel Jan a kolektiv" Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Víte, které místo v Praze je nejvyšší? Pokud hádáte Petřín, Vítkov nebo snad Bílou Horu, jste na omylu. Za nejvýše položeným přírodním bodem byste se museli vydat až na západní hranici města. Málokdo to ví, ale oním nejvyšším místem metropole je oblast zvaná Teleček. Leží v nadmořské výšce 399,2 m na hranici pražského katastrálního území Sobín ... Vrch Petřín se nachází uprostřed historického centra Prahy, v tepelném ostrově města, což ovlivňuje klima tohoto parku. Zimy jsou krátké, s průměrnými teplotami -2 °C, letních dnů je naopak oproti zimním více, s průměrnými teplotami 18 až 19 °C. Čeština: Praha, Malá Strana, vrch Petřín, pohled od Hladové zdi na Pražský hrad a Malou Stranu. English: Prague, the Czech Republic, Petřín Hill, a view of Prague Castle and Malá Strana. Camera location View this and other nearby images on: ... Kniha: Pražský vrch Petřín Autor: Jan Zavřel Kniha vznikla z...

INFORMACE

AUTOR
Jan Zavřel
DIMENZE
5,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražský vrch Petřín.pdf

POPIS

Druhé vydání úspěšné monografie o vrchu Petříně přináší nejnovější poznatky přírodovědných, historických a technických oborů o jedné z nejvýznamnějších pražských dominant. První takto zaměřená monografie má za cíl oslovit nejen odborníky, ale i neprofesionální zájemce o pragensie a výsledky jednotlivých vědních oborů. Texty, vytvořené týmem autorů z Univerzity Karlovy, Národního muzea, Národního technického muzea, památkových ústavů a dalších odborných pracovišť,jsou doplněny výběry doporučené literatury a bohatými obrazovými přílohami. Součástí druhého vydání knihy jsou nové fotografie Pavla Hrocha.

Chcete si přečíst knihu?Pražský vrch Petřín ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Zavřel. Číst Pražský vrch Petřín Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY