Jak bývalo v Nymburce: Věnováno Bohumilu Hrabalovi

Jak bývalo v Nymburce: Věnováno Bohumilu Hrabalovi - Václav Kořínek | Dcparkrx.org

...česky historik František Palacký vydával v r ... Bohumil Hrabal (výsledek hledání) | KOSMAS.cz - vaše ... ... . 1848 první část Dějin národu českého, zdůvodnil svoji práci slovy: Od mládí neznal jsem tužby vřelejší ani vyšší pro vezdejší život svůj, nežli abych posloužil milovanému národu svému věrným obrazem minulosti jeho ... 2 Anotace Předložená práce sleduje na základě většinou nově objevených a dosud nezveřejněných pramenů životní osudy a dílo předního českého ... 6.120,- Kčs. Nápis v němčině: Věnován ... Jak bývalo v Nymburce | Odborná literatura a právnická ... ... ... 6.120,- Kčs. Nápis v němčině: Věnováno od farníků v roce 1923. Oba zvony ulil Oskar Winter v Brou-mově v Čechách a benedikoval je libavský děkan P. Karel Kolsdorf 24. června 1923.35) 13. Zvon o hmotnosti 45 kg, ladění H, pořízen v roce 1923 ze sbírek, více jako výše. Podle inventáře sepsaného 31. prosince 1922,...

INFORMACE

AUTOR
Václav Kořínek
DIMENZE
4,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak bývalo v Nymburce: Věnováno Bohumilu Hrabalovi.pdf

POPIS

Historie a vyprávění o středočeském městě Nymburce pohledem místního znalce dějin, lidí a příběhů. Soubor textů věnovaných Bohumilu Hrabalovi, který z nich čerpal ve svých textech (nejen o Nymburce), zejména v Harlekýnových milionech. Kniha předkládá poutavé obrázky i vzpomínky ze života města, radnice, osobností či železnice. Prostřednictvím drobných příběhů vykresluje podmanivý kolorit někdejších časů. Mimo několika novinových článků texty takto uceleně nikdy nevyšly a pro čtenáře jsou souhrnně připraveny až nyní po důkladné redakci a doplnění.

Chcete si přečíst knihu?Jak bývalo v Nymburce: Věnováno Bohumilu Hrabalovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Kořínek. Číst Jak bývalo v Nymburce: Věnováno Bohumilu Hrabalovi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY