Směju se a sténám: korespondence

Směju se a sténám: korespondence - Vladimír Holan, | Dcparkrx.org

...nání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Směju se a sténám korespondence - Vladimír Holan, Stanislav Zedníček ... Směju se a sténám - Vladimír Holan, Stanislav Zedníček ... ... . Pod názvem Směju se a sténám je nyní vydalo nakladatelství Pulchra. Precizní ediční práci na přípravě knihy odvedli Miloš Doležal a Petr Střešňák. Doležal je také autorem zasvěceného doslovu, kde se mimo jiné odvolává na vlastní rozhovory se Stanislavem Zedníčkem. > Směju se a sténám-16% sleva. Kniha: Směju se a sténám Autor: Vladimír Holan; Stanislav Zedníček Podtitul: korespondence. ... korespondence - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . > Směju se a sténám-16% sleva. Kniha: Směju se a sténám Autor: Vladimír Holan; Stanislav Zedníček Podtitul: korespondence. Korespondence mezi Vladimírem Holanem a Stanislavem Zedníčkem zahrnuje čtyři období, která mají svoji specifickou dějinnou atmosféru a tón. První je vymezeno ... Korespondence-- autor: Janouch František, Pelikán Jiří Korespondence Aloise Musila I.-- autor: Jůnová-Macková Adéla, Žďárský Pavel, Gecko Tomáš Korespondence T.G.Masaryk - staročeši-- autor: Masaryk Tomáš Garrigue Směju se a sténám-- autor: Holan Vladimír, Zedníček Stanislav Směju se a sténám Autor Vladimír Holan. Korespondence básnické dvojice Holan-Zedníček z let 1940-1977: 240 dopisů, doplněných poznámkovým aparátem, bohatou obrazovou přílohou, dosud nepublikovanými básn...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Holan,
DIMENZE
7,68 MB
NÁZEV SOUBORU
Směju se a sténám: korespondence.pdf

POPIS

Korespondence básnické dvojice Holan-Zedníček z let 1940-1977: 240 dopisů, doplněných poznámkovým aparátem, bohatou obrazovou přílohou, dosud nepublikovanými básněmi a doslovem Miloše Doležala.Ten úvodem píše: "Dějiště: dům na pražské Kampě a zapadlé vysočinské město Hlinsko. Doba: počátek 50. let, dusivý stalinský teror a všudypřítomný strach, vlezlý do kuchyní i duší. Aktéři: dva čeští básníci, Vladimír Holan a Stanislav Zedníček, které spojilo bratrské přátelství. Jedno z nejvřelejších v české literatuře 20. století. Smáli se i sténali. Byli si navzájem jako chudí světlonoši v temné noci, kteří si na cestu křesají jiskry. Zedníček ono intenzivní bratrství výstižně básnicky popsal: ,Z temnot jsme vycházeli / při našich hovorech / Světýlko rozžíhali / že zhasnout je moh dech.' Vladimír Holan, rok narození 1905, Stanislav Zedníček o devět let mladší. Holan zemřel v roce 1980, Zedníček o dvaadvacet let později. Ten první je básníkem robustním, bouřlivým, čechrajícím kštice démonům, autor vrstevnatého básnického díla, překládaný, oceňovaný doma i v zahraničí a pohřbený se státními poctami. Ten druhý venkovsky plachý, básnicky subtilní, andělsky čistý, jenž za svého života vydal čtyři útlé sbírky a jehož podstatná část tvorby stále zůstává v rukopisech, celoživotní outsider, který postupně rezignoval na veřejnou prezentaci, vězeň komunistického kriminálu, na jehož pohřbu se sešla sotva hrstka přátel. Dvě postavy zdánlivě protikladných světů i životů, které se osudově potkaly a společně kráčely soutěskami 50. let, ze kterých trčel ,vzduch blázince, samé výstřely a rakve' a kdy je ,jenom těsně / míjelo šílenství'."

Chcete si přečíst knihu?Směju se a sténám: korespondence ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Holan,. Číst Směju se a sténám: korespondence Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY