Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje

Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje - Jiří Fiala (ed.), | Dcparkrx.org

... byl významnou postavou české sociologie, spolupodílel se na řadě textů a odborných aktivit od dob ... Sada osmi svazů knižnice nadace Ceny VIZE 97 - Srdcerváči.cz ... ... Společnost a kultura - Sociologické úvahy a eseje - Sociologické úvahy a eseje - Jiří Fiala, Miloslav Petrusek 196 Kč Doprava: 79 Kč Miloslav Petrusek: Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje.Malovaný kraj, Praha, 2012, 189 s. Nedlouho poté, co zemřel sociolog Miloslav Petrusek (1936-2012), byla zveřejněna zpráva, že právě on se posmrtně stává letošním laureátem ceny Vize 97 D. a V. Havlových. Stejně jako u předešlých oceněných, i Petruskovi při té příležitosti vyšel s ... Sada osmi svazů knižnice nadace Ceny VIZE 97 - Srdcerváči.cz ... . a V. Havlových. Stejně jako u předešlých oceněných, i Petruskovi při té příležitosti vyšel soubor textů ... Společnost a kultura - Petrusek Miloslav, Fiala Jiří - Ojedinělý sborník autorských textů předního českého sociologa a myslitele, který byl sestaven ještě za jeho života s jeho korekturami. Vychází jako 14. svazek edice u příležitosti udělení CENY Vi Kupte knihu Společnost a kultura (Miloslav Petrusek) s 15 % slevou za 227 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Nese název Společnost a kultura. Sociologické úvahy a eseje a v minulém týdnu byl k němu pořádán seminář na půdě ISS FSV UK, na němž byly některé z textů podrobeny kritickému rozboru. Sociologické inspirace Clauda Lévi-Strausse: Sociologické školy, směry, paradigmata: Sociologie a literatura, 1990: Sociologie : občanská nauka (základy společenských věd) Sociometrie. Teorie, metoda, techniky. Společnost a kultura : sociologické úvahy a eseje: Společnosti pozdní doby: Studie o sociální stratifikaci Společnost nevolnosti 2007; Eseje o nedávné minulosti a blízké budoucnosti 1999; Intelektuál ve veřejném prostoru 2012; Kritika depolitizovaného rozumu. Úvahy (nejen) o nové normalizaci 2010; Přirozený svět jako politický problém 1991; všech 18 knih autora. Kniha Spo...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Fiala (ed.),
DIMENZE
8,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje.pdf

POPIS

Ojedinělý sborník autorských textů předního českého sociologa a myslitele, který byl sestaven ještě za jeho života s jeho korekturami. Vychází jako 14. svazek edice u příležitosti udělení CENY Vize97 D. a V. Havlových v den nedožitých narozenin presidenta Václava Havla. Uspořádal Jiří Fiala. Obsahuje texty na téma: deziluze z pokroku, život všední a heroický, informace nebo vzdělanost, o potřebě mýtů, multikulturní společnost, sociologie mezi minulostí a budoucností. Tradičně je připojena i stať o autorovi včetně jeho bibliografie.Miloslav Petrusek byl významnou postavou české sociologie, spolupodílel se na řadě textů a odborných aktivit od dob samizdatu (Sociologické obzory), přes dlouhodobou práci (Velký sociologický slovník), až po značný podíl svého působení pedagogického a mravního ("profesor obnovitel").

Chcete si přečíst knihu?Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Fiala (ed.),. Číst Společnost a kultura: Sociologické úvahy a eseje Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY