Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování )

Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) - Josef Kroutvor | Dcparkrx.org

...eda 22. dubna 2020 svátek má Evženie 2 °C Předplatné LN ... Kniha Poletování jednoho ptáčka (Vzpomínání a listování ... ... . Poletování jednoho ptáčka (Vzpomínání a listování) Josef Kroutvor. Torst, 2019. Skladem u dodavatele. 210 Kč 268 K ... Putování a listování. Kdo napsal knihu Putování a listování? Autorem je Josef Kroutvor. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Doporučujeme! Josef Kroutvor POLETOVÁNÍ JEDNOHO PTÁČKA Mít se na co těšit. Těšit se na četbu textů Josefa Kroutvora, čirá radost. ... Kroutvor, Josef : Poletování jednoho ptáčka ... . Těšit se na četbu textů Josefa Kroutvora, čirá radost. Josef Kroutvor esejista, historik umění, básník, kreslíř, poutník ohlíží se za životem, své vzpomínání odmítá nazývat memoáry. Je to mozaika jednoho života a díla, jakýsi podrobný i důvěrný památník, i když sám oslavenec tvrdí, že spíš lichotník. Ale není divu, protože jak tu píše režisér Ladislav Smoček, „Bolek je opravdový a trvalý fenomén na kulturním poli", navíc osobnost s darem pozitivního vidění světa a vřelého lidského ... Nominace: Kniha roku Lidových novin - 2019 - uděluje se všeobecně - Poletování jednoho ptáčka. ... Cestování a listování Autor: Josef Kroutvor. Autor vzdává pomyslný poetický i historiografický hold slavnému městu na laguně, které odedávna fungovalo jako důležitý bod na mapě světového umění a kultury. ... Knihovnička - Josef Kroutvor: Poletování jednoho ptáčka (R) (Kulturní a vzdělávací) poslechnout: 13:45: Dnešek v kalendáři (Zpravodajství) 14:00: Písničky pro hezké odpoledne (Hudební) 15:00: Zprávy Proglasu, počasí (Zpravodajství) 15:05...

INFORMACE

AUTOR
Josef Kroutvor
DIMENZE
3,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ).pdf

POPIS

Po řadě knih esejistických, uměleckohistorických a básnických se historik umění a esejista Josef Kroutvor rozhodl napsat knihu, v níž vzpomíná na svůj vlastní život. Kroutvor nikdy nebyl a nechtěl být autorem obsáhlých monografií, tlustých svazků a vyčerpávajících studií. Vždy se snažil psát tak, aby jeho texty byly srozumitelné pro každého, přístupné a sdělné. V tomto duchu napsal i svou vzpomínkovou knihu. Poletování jednoho ptáčka je záměrně knihou jakoby drobnou, stojící na okraji velkého historického dění. Přestože Kroutvor nechtěl napsat „velkou knihu pamětí“, jeho vzpomínky jsou nabité mnoha důležitými historickými fakty a zalidněny desítkami významných osobností české i evropské kultury a společnosti. Vše je podáno se skromností a zdrženlivostí, stručně a velmi jemně. Kniha je doplněna souborem unikátních fotografií a reprodukcí kreseb.

Chcete si přečíst knihu?Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kroutvor. Číst Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY