Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks | Dcparkrx.org

...aopak líbila o něco více než kniha Než jsem tě poznala, přestože tam je téma vážnější a hlubší, ale i kdyby tam byl happy end, stále by u mě vedl Poslední dopis od tvé lásky ... Vše je na svém místě / Nejlevnější knihy ... . Je první květen, čas lásky. Jste romantické duše a toužíte po něčem krásném a nemateriálním. Seznamovat se můžete a bude se vám docela dařit, jen si dejte pozor na falešné protějšky. V trvalém vztahu se otevřené náruče spíše nedočkáte. Příběh muže, který se poté, co ztratí poslední „smysl svého života", prodej dřevěných paraplíček (i když nikdy žádné neprodal), které mu rozbije silný vítr, rozhodne sk ... Vše je na svém místě - Oliver Sacks | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Příběh muže, který se poté, co ztratí poslední „smysl svého života", prodej dřevěných paraplíček (i když nikdy žádné neprodal), které mu rozbije silný vítr, rozhodne skoncovat se svým životem. V noci skočí do řeky a utopí se. Óda na radost (1950) Příběh je vzpomínkou na zemřelou dívku. Téma zámek Kostka na blesk.cz. Přečtěte si veškeré aktuální informace o tématu zámek Kostka - nejnovější články, aktuality, fotografie, videa. Kompletní zpravodajství na blesk.cz Jakmile odezní, je vhodné začít budovat skutečnou lásku. Abychom to uvedli na pravou míru. I láska je emocionální záležitost - je ale spojena s rozumem a citem. Touto myšlenkou bych ráda zakončila první část představující myšlenky z knihy 5 jazyků lásky od Garyho Chapmana....

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
12,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy.pdf

POPIS

Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne zcela povedené, jak dokazovala exploze sklenic se špatně zakonzervovanými kvasícími sépiemi), získává první zkušenosti se čtením a knihovnami (knihovna v rodném domě byla jeho nejoblíbenější místností, soupeřila pouze s chemickou laboratoří) a muzei (jednou strávil celou noc v síni fosilních bezobratlých), z nichž se stala celoživotní láska. Autor připomíná některé zajímavé klinické případy ze své praxe, jako byla návštěva odlehlé osady mennonitů, kde se vyskytuje neobvyklý počet tourettiků s různými tiky, nebo epidemii spavého onemocnění se „zastavenými“ pacienty. Popisuje, jak tyto poruchy povětšinou odrážejí pomalu nastávající změny v mozku, kdy dochází k rozrušení samotných základů vědomí a jáství a ke krátkodobému či trvalému pocítění nicoty. Zmiňuje stigma a nepochopení, které takovéto a podobné choroby stále obklopuje, a dotýká se samotného pojetí medicíny, kdy se lékařské techniky a postupy sice změnily, lidský prožitek však nikoli.

Chcete si přečíst knihu?Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY