Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks | Dcparkrx.org

... v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo ... Vše je na svém místě / Nejlevnější knihy ... . Vše je na svém místě První lásky a poslední příběhy. ... Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne ... Kniha: Vše je na svém místě -- První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks. Fungujeme! Vá ... Vše je na svém místě - Oliver Sacks | KOSMAS.cz - vaše ... ... ... Kniha: Vše je na svém místě -- První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. ... Podtitul: První lásky a poslední příběhy. Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Vše je na svém místě První lásky a poslední příběhy Sacks Oliver. Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Oliver Sacks: Vše je na svém místě (První lásky a poslední příběhy) Nakladatelství dybbuk, 224 stran, Praha 2019, ISBN 978-80-7438-208-6 Kniha Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy je sbírkou esejí, ve kterých autor nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo.. V knize neurolog Oliver Sacks přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlór...

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
12,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy.pdf

POPIS

Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne zcela povedené, jak dokazovala exploze sklenic se špatně zakonzervovanými kvasícími sépiemi), získává první zkušenosti se čtením a knihovnami (knihovna v rodném domě byla jeho nejoblíbenější místností, soupeřila pouze s chemickou laboratoří) a muzei (jednou strávil celou noc v síni fosilních bezobratlých), z nichž se stala celoživotní láska. Autor připomíná některé zajímavé klinické případy ze své praxe, jako byla návštěva odlehlé osady mennonitů, kde se vyskytuje neobvyklý počet tourettiků s různými tiky, nebo epidemii spavého onemocnění se „zastavenými“ pacienty. Popisuje, jak tyto poruchy povětšinou odrážejí pomalu nastávající změny v mozku, kdy dochází k rozrušení samotných základů vědomí a jáství a ke krátkodobému či trvalému pocítění nicoty. Zmiňuje stigma a nepochopení, které takovéto a podobné choroby stále obklopuje, a dotýká se samotného pojetí medicíny, kdy se lékařské techniky a postupy sice změnily, lidský prožitek však nikoli.

Chcete si přečíst knihu?Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY