Rok čtyřiadvacet

Rok čtyřiadvacet - Patrik Ouředník | Dcparkrx.org

...řem o životě v reálném socialismu. Rok čtyřiadvacet (1995) navazuje na „hru na vzpomínání", jak ji uvedli do literatury Joe Brainard a Georges Perec ... Rok čtyřiadvacet - Patrik Ouředník — Kniha.cz ... . Ve fragmentárních, litanicky pojatých vzpomínkách, uvedených obratem „vzpomínám si" a překrývajících období let 1965-1989, nechává autor zaznít jak vlastním prožitkům, tak i anonymním reakcím ... Rok čtyřiadvacet Language: German Title: Das Jahr vierundzwanzig Place: Wien Publisher: Czernin Year: 2003 Foreign rights. Pluh. Home | RSS | Sitemap | About Fonts by Storm Type Foundry ... Dvidešimt ketvirtieji metai (Rok čtyřiadvacet), 1994. Nepaprasti grafo Chicory nuotykiai ... Patrik Ouředník Rok čtyřiadvacet | Česká beletrie, poezie ... ... . Pluh. Home | RSS | Sitemap | About Fonts by Storm Type Foundry ... Dvidešimt ketvirtieji metai (Rok čtyřiadvacet), 1994. Nepaprasti grafo Chicory nuotykiai… (O princi Čekankovi, jak putoval…), 1995. Traktatas apie tai, kaip tinkamai, gausiai ir nuolat, vartoti vyną kūno ir sielos malonumui ir norint apsiginti nuo visokių galūnių, išorinių ir vidinių, negalavimų, sukurtas… Year Twenty-Four (Rok čtyřiadvacet), Prague,1995. If I Don't Say So (Neřkuli), Prague, 1996. In Search of Lost Language (Hledání ztraceného jazyka), Prague, 1997. 112 Ways to Roll a Barrel of Oil (Des 112 façons desquelles on peut faire rouler un tonneau à huile) (Limoges 1999, with Jiří Pelán). Rok čtyřiadvacet (Година двадесет и четвърта), Прага, 1995; 2002. O princi Čekankovi, jak putoval... (Невероятните приключения на Граф Цикория), Прага, 1995; 2008. Rok čtyřiadvacet Ouředník Patrik. Hra na vzpomínání týkající se let 1965 až 1989, v níž autor propojuje důležité s nedůležitým, osobní se společenským a která je rovněž jakýmsi komentářem o životě v reálném socialismu. V roku 1995 vydal Patrik Ouředník prózu Rok čtyřiadvacet, v ktorej obratne narába so spomienkami na obdobie 1965 - 1989, spája osobné s verejným a spoločenským, dôležité s nedôležitým. Svoje spomienky nekomentuje, nevysvetľuje a neposudzuje; obracia sa na tých čitateľov, ktorí majú rovnaký, alebo podobný pocit. Objednávejte knihu Rok čtyřiadvacet v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků...

INFORMACE

AUTOR
Patrik Ouředník
DIMENZE
10,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Rok čtyřiadvacet.pdf

POPIS

Hra na vzpomínání týkající se let 1965 až 1989, v níž autor propojuje důležité s nedůležitým, osobní se společenským a která je rovněž jakýmsi komentářem o životě v reálném socialismu. Ouředník neposuzuje, nevysvětluje, nekomentuje – obrací se totiž na ty, kdo sdíleli stejný pocit. Jeho vzpomínání probíhá především v rovině jazyka, neboť jazyk je jak první zbraní každého totalitarismu, tak i jedinou možnou obranou. Bytostná pomíjivost těchto vzpomínek zároveň vyjevuje směšnost a zapomnění hodnost toho,co před nedávnem tvořilo náplň našich životů. Třetí vydání, rozšířené podle posledního francouzského vydání.

Chcete si přečíst knihu?Rok čtyřiadvacet ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patrik Ouředník. Číst Rok čtyřiadvacet Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY