Jezuité

Jezuité - Stefan Kiechle | Dcparkrx.org

...ější o historických kořenech jezuitů, jejich duchovních principech a jejich postavení v současnosti ... Jezuité - Kiechle Stefan | Knihy Grada ... . Stefan Ki Jezuité chtějí být lidmi pro druhé podobně jako Ježíš, jehož jméno nesou ve svém názvu. Zasazují se za šíření víry a sociální spravedlnosti, ale angažují se také v dialogu se současnou kulturou. Velkou pozornost věnují rovněž dialogu s věřícími z jiných církví, s nekřesťany, ba i s těmi, kteří se ... "Jezuité jsou vojenská organizace, ne náboženský řád. Jejich náčelník je generálem armády, n ... Exercicie.cz - Aktuální nabídka ... ... "Jezuité jsou vojenská organizace, ne náboženský řád. Jejich náčelník je generálem armády, ne pouze otec opat kláštera. A cílem této organizace je: MOC. Moc ve svém největším despotismu v praxi. Absolutní moc, univerzální moc, moc ovládat svět vůlí jediného muže. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Náboženství > Jezuité. Řád byl založen v roce 1534 sv. Ignácem z Loyoly a roku 1540 potvrzen papežem. Do Čech přišli jezuité již v roce 1555. Prvních dvanáct členů řádu se usadilo na místě zpustlého dominikánského kláštera v Praze na Starém Městě u kostela sv....

INFORMACE

AUTOR
Stefan Kiechle
DIMENZE
7,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Jezuité.pdf

POPIS

Byli jezuité papežskou armádou, nebo zmírňovali katolickou víru? Oponovali osvícenským snahám, nebo představovali socialisty, rané předchůdce Karla Marxe? V knize se dozvíte to nejdůležitější o historických kořenech jezuitů, jejich duchovních principech a jejich postavení v současnosti. Stefan Kiechle, SJ Doktor teologie, narozen v roce 1960, byl studentským farářem a supervizorem noviců. V současné době působí jako duchovní a odborník na exercicie v Mannheimu. Přednáší v Mnichově na Vysoké škole filozofické.

Chcete si přečíst knihu?Jezuité ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stefan Kiechle. Číst Jezuité Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY