Farmakologie

Farmakologie - Jan Švihovec, | Dcparkrx.org

...tu. Požadavky pro státní doktorskou zkoušku z Farmakologie: Ústní obhájení znalostí v rozsahu poznatků současné farmakologie (dle doporučené literatury) před nejméně 5 člennou zkušební komisí složenou z odborníků MU a minimálně 2 členů z jiných pracovišť ... Struktura fakulty / Lékařská fakulta OU ... . Farmakologie je velice dynamicky se rozvíjejícím oborem. Poznatků o nových léčivech a jejich mechanismech účinků přibývá a vydané učební texty rychle zastarávají. Tato kniha je vydávána s cílem poskytnout všem čtenářům co možná nejucelenější přehled ve formě jednoduše a srozumitelně psaného textu Etimologie Istorie Farmacologie generală. Despre substanțe se poate spune că au efect farmacologic în măsura în care ele exe ... Portál:Farmakologie - WikiSkripta ... . Tato kniha je vydávána s cílem poskytnout všem čtenářům co možná nejucelenější přehled ve formě jednoduše a srozumitelně psaného textu Etimologie Istorie Farmacologie generală. Despre substanțe se poate spune că au efect farmacologic în măsura în care ele exercită o anumită acțiune asupra organismului.Această acțiune este posibilă datorită afinității receptorilor din organism pentru anumite substanțe. Un factor important care trebuie luat în considerare este biodisponibilitatea. Start studying Farmakologie - názvy léčiv. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools. LINCOVÁ, D a H FARGHALI, et al. Základní a aplikovaná farmakologie. 1. vydání. Praha : Galén, 2007. 0 s. ISBN 80-246-0538-4. PERLÍK, František. Základy ... Pharmacology is a branch of pharmaceutical sciences which is concerned with the study of drug or medication action, where a drug can be broadly or narrowly defined as any man-made, natural, or endogenous (from within the body) molecule which exerts a biochemical or physiological effect on the cell, tissue, organ, or organism (sometimes the word pharmacon is used as a term to encompass these ... Farmakologie a toxikologie (EN) Kineziologie a rehabilitace; a dalších 32 programů 35 programů Kam na vysokou školu? Vyplňte test a během 5 minut to zjistíte. Spustit test . Inzerce. Inzerce. 3. lékařská fakulta Univerzita Karlova | Praha 10 ... AbeBooks.com: Farmakologie (Afrikaans Edition) (9780409088007) by So...

INFORMACE

AUTOR
Jan Švihovec,
DIMENZE
9,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Farmakologie.pdf

POPIS

Monografie pokrývá všechny oblasti jak obecné, tak i speciální farmakologie. Je určena jak pro pregraduální vzdělávání, tak i pro postgraduální odborníky širokého okruhu specializací. Koncepčně se jedná o spojení klasického přístupu farmakologického a farmakoterapeutického. Tomu odpovídá i výběr autorů, kteří vesměs pocházejí z klinických pracovišť. Monografie se dělí na obecnou a speciální část a uvádí základní informace prakticky o všech léčivých látkách, které jsou v současné době u nás používány. Publikace obsahuje rozsáhlou obrazovou dokumentaci a více než 300 přehledných tabulek, které sumarizují a zpřehledňují velký rozsah uváděných informací. Obecná farmakologie obsahuje 8 kapitol. Jsou zde podrobně vysvětleny obecné farmakodynamické a farmakokinetické pochody, které tvoří základ pro představu o pohybu léčivé látky v organismu až k místu jejího působení, a přispívají tak i ke správnému výběru lékové formy a nastavení dávkovacího schématu. Speciální část je rozčleněna do 28 kapitol převážně podle klinického použití léčivých látek. Podrobně jsou v rozsáhlých kapitolách popsány léčivé látky používané v neurologii, psychiatrii, kardiologii, revmatologii, hematologii, při onemocnění dýchacích cest a trávicího traktu. Je také podrobně rozebrána protinádorová terapie a možnosti ovlivnění imunitního systému. Standardně jsou zahrnuty i antiinfekční látky včetně antiparazitik a antiprotozoálních látek. Komplexně jsou popsána také hormonální léčiva, celá skupina antidiabetik a terapie osteoporózy. Jako samostatné kapitoly doplňují speciální část léčiva používaná v dermatologii a oftalmologii. V knize najdeme pro odlehčení i několik ilustrací ak. mal. Miroslava Bartáka.

Chcete si přečíst knihu?Farmakologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Švihovec,. Číst Farmakologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY