Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy

Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy - Hynek Tippelt | Dcparkrx.org

...Autor používá psychoanalytickou metodu k porozumění smyslu filozofie a k prozkoumání role filozofa v současném chaotickém světě ... Projekty ... . Tippelt, H., Jindy, jinde a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy, Praha 2012 a Tippelt, H., Narcistická kočka a sadistický pavouk. Mezi spinozismem a psychoanalýzou, Ústí nad Labem 2010. Někde jinde . Liz Hallová se ve svých patnácti letech ocitá jinde. Žije se tu podobně jako na Zemi, ale vlastně úplně jinak. Lidé zde nestárnou, ba naopak. Liz ale stárnout chce. Chce, aby jí byl ... Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima ... ... . Žije se tu podobně jako na Zemi, ale vlastně úplně jinak. Lidé zde nestárnou, ba naopak. Liz ale stárnout chce. Chce, aby jí bylo šestnáct, chce si udělat řidičský průkaz, chce dodělat školu. Bude se však muset smířit s tím, že to není možné, a že ... [2012] H. TIPPELT, Jindy, jinde a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy, ISBN 978-80-87258-94-1, Praha 2012. [2010] H. TIPPELT, Narcistická kočka a sadistický pavouk. Mezi spinozismem a psychoanalýzou, ISBN 978-80-254-8932-1, Ústí nad Labem 2010. [2010] H. TIPPELT, Vztah ideje a afektu u Spinozy. Tippelt, H., Jindy, jinde a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy, Praha 2012 a Tippelt, H., Narcistická kočka a sadistický pavouk. Mezi spinozismem a psychoanalýzou, Ústí nad Labem 2010. Webová prezentace - Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Hynek Tippelt, Jindy, jinde a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy, Praha 2012. Aleš Novák, Zázračná věda. Filosofie René Descartesa 1618-1620, Praha 2012. Ročenku II/2012 lze zakoupit přímo na stránkách spol. Hynek Tippelt, Jindy, jinde a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy, Praha 2012. Aleš Novák, Zázračná věda. Filosofie René Descartesa 1618-1620, Praha 2012. Ročenku II/2012 lze zakoupit přímo na stránkách spol. (kapitola z knihy Jinde, jindy a jinak. Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy) Země je vlastně asketická hvězda, kout zapšklých, nadutých a odpudivých tvorů, kteří jsou neustále hluboce znechuceni sebou, Zemí, celým životem a sami sobě co nejvíce ubližují. 001 VĚDA OBECNĚ: Filosofie informace - metateoretická analýza pojmu informace a hlavních paradigmat informační vědy / Jiří Stodola. -- Vydání první. -- Brno : Filozofická fakulta, Masarykova univerzita, 2015. -- 191 stran : ilustrace ; 23 cm. -- (Spisy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně = Opera Facultatis philosophicae Universitatis Masarykianae, ISSN 1211-3034 ... Filosofie informace - metateoretická analýza pojmu informace a hlavních paradigmat informační vědy / Jiří Stodola. -- Vydání první. -- Vydání první. Lev...

INFORMACE

AUTOR
Hynek Tippelt
DIMENZE
7,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy.pdf

POPIS

Co může psychoanalýza říci ke smyslu filosofie? Kniha využívá psychoanalytickou metodu k porozumění filosofii a roli filosofa v současném zmateném světě. Jaká je motivace myslitelů, kteří konstruují filosofické obrazy světa? Je filosofie pouze únikem a obranou, nebo může mít také terapeutický význam? Jaký je psychologický rozdíl mezi otcovskou ontologií řádu, mateřskou ontologií domova a předrodičovskou ontologií svobody? Apokalyptická očekávání dnešní zdánlivě bezvýchodné doby doprovází naděje, že se nacházíme uprostřed dějinného předělu takového významu, že má smysl hovořit o změně paradigmatu. Může být změna paradigmatu zrušením vytěsnění a překonáním nezdravého rozdvojení světa i prožitků, anebo filosofii denního snění pouze vystřídá filosofie nočních můr?

Chcete si přečíst knihu?Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hynek Tippelt. Číst Jindy, jinde a jinak: Filosofie a změna paradigmatu očima psychoanalýzy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY