Krištof Kintera

Krištof Kintera - Krištof Kintera | Dcparkrx.org

... Jindřich Chalupecký Award three times ... Kristof Kintera | Praying Woods (2017) | Artsy ... . He was one of the co-creators of the Entropa sculpture, which was displayed in Brussels as part of the Czech Republic's Presidency of the Council of the European Union in the first half of 2009.. Kintera was awarded the Personality of the Year ... Krištof Kintera, Postnaturalia, 2016, exhibition view at Collezione Maramotti. Courtesy: Collezione Maramotti, Reggio Emilia, Italy; photograph: Dario Lasagni. Kintera began the project after a visi ... Kristof Kintera | Praying Woods (2017) | Artsy ... . Kintera began the project after a visit to the Musei Civici, a fascinating and creepy 19th-century anthropology museum in the historic centre of Reggio Emilia. In 2017, Galerie Rudolfinum presented the 100th exhibition since its founding in 1994. To mark this anniversary, the gallery is hosting a large-scale exhibition project of Krištof Kintera which presents a summary of the last five years of the author's oeuvre, and features some twenty sculptures, installations and interactive objects. KRIŠTOF KINTERA: NERVOUS TREES (7. 9. - 27. 12. 2017) Galerie Rudolfinum, Praha Galerie Rudolfinum na podzim otevřela 100. výstavu od svého založení v roce 1994. K tomuto výročí ... Krištof Kintera (*1973) patří k nejznámějším současným českým umělcům pracujícím v různých médiích. Moment pohybu, interakce a sociálně kritický přesah je odrazem propojování výtvarného umění, performance a divadelní scénografie. Je spoluzakladatelem experi...

INFORMACE

AUTOR
Krištof Kintera
DIMENZE
6,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Krištof Kintera.pdf

POPIS

Krištof Kintera (1973) je znám nejen jako výtvarník, ale také jako kurátor a člen uskupení Skrytá tvůrčí jednotka. Určující je jeho schopnost reagovat na problémy doby, dnes již emblematická jsou díla Plumbař, Mluviči, Spotřebiče nebo nedávná upomínka sebevrahům Z vlastního rozhodnutí - Memento mori. Přesvědčivost a naléhavost Kinterovy práce má původ v jeho neúnavném dialogu s každodenností, ve vytrvalém ohledávání vztahu zjevného a skrytého a odhalování absurdity ve zdánlivě samozřejmých situacích. Monografie, uvozená studií Karla Srpa a doplněná Kinterovým rozhovorem s Marianou Serranovou, shrnuje umělcovu samostatnou tvorbu od poloviny 90. let do současnosti, představuje autorův široký záběr jdoucí od akcí ve veřejném prostoru až po jeho kontinuální reflexe média sochy. Samozřejmostí je stručná biografie a soupis samostatných i skupinových výstav. Kniha vychází ve dvoujazyčné podobě (česko-anglické).

Chcete si přečíst knihu?Krištof Kintera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Krištof Kintera. Číst Krištof Kintera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY