Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století

Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století - R. Zdeněk Nešpor | Dcparkrx.org

...ch. 465 s. ISBN 978-80-7017-261-2. Research on religion has been neglected in Czech academia for a long time, one of the major debts was absence of a biographical encyclopedia of modern religious figures ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností ... ... . Such dictionaries are available for all ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století, Praha 2019, s. 70 (heslo: Čop Marián). Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. (ČB 5/2020) Výbor historické společnosti VERITAS projednával na svých posledních schůzích novou publikaci s názvem Malý slovník česk ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností ... ... . Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. (ČB 5/2020) Výbor historické společnosti VERITAS projednával na svých posledních schůzích novou publikaci s názvem Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století (Zdeněk R. Nešpor a kol., Praha 2019), který vyšel v nakladatelství Kalich.S některými jeho zjevnými nedostatky, o nichž jsme samozřejmě nakladatelství informovali, se ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století K náboženství se vyjadřuje nebo na ně má vlastní názor skoro každý, aniž by věnoval pozornost, čas a energii hlubšímu studiu. Století evangelických časopisů 1849-1948, 2010 Encyklopedie menších křesťanských církví v České republice , 2016 Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století , 2019 Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století NEŠPOR ZDENĚK R. A KOL. Přidat Odebrat Ks. Skladem. Cena s DPH 446 K ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století. Kdo napsal knihu Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století? Autorem je Zdeněk R. Nešpor. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Karol Kotula (26. února 1884 v Dolním Těrlicku - 8. prosince 1968 ve Varšavě) byl polský evangelický duchovní. Malý slovník česk...

INFORMACE

AUTOR
R. Zdeněk Nešpor
DIMENZE
10,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století.pdf

POPIS

K náboženství se vyjadřuje nebo na ně má vlastní názor skoro každý, aniž by věnoval pozornost, čas a energii hlubšímu studiu. Tím dochází k neporozumění, chybám a jejich opakování prostřednictvím médií. Dokonce i akademičtí pracovníci a veřejní intelektuálové si někdy pletou jednotlivé církve a náboženské směry, špatně zařazují osobnosti k nim se hlásící a podobně. Posláním tohoto slovníku je proto alespoň dílčí náprava: nelze smysluplně diskutovat o náboženství, aniž bychom znali jeho protagonisty a současně rovněž účastníky těchto diskusí.Předkládaný slovník se časově omezuje na poslední století s akcentem na období od první světové války po současnost. Pro výběr osobností zařazených do slovníku byly důležité dvě skutečnosti, v ideálním případě jejich kombinace: (1.) veřejná, ideálně celospolečenská činnost, známost či význam a (2.) aktivní náboženské působení alespoň na úrovni malého či lokálního (církevního) společenství.Celkem je do slovníku zařazeno 594 hesel.

Chcete si přečíst knihu?Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor R. Zdeněk Nešpor. Číst Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY