Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování

Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování - Jean-Jacques Rousseau | Dcparkrx.org

...Jacques Rousseau: Esej o původu jazyků ... Jean-Jacques Rousseau - Wikipedie ... .Přel. Martin Pokorný, doslov Miroslav Petříček, Prostor, Praha, 2011, 160 s.. Rousseauův Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování, vyšel v Ženevě v roce 1781; bylo to tři roky po autorově smrti, osmdesát pět let předtím, než Pařížská jazykovědná společnost prohlásila otázku původu ... Hledáte Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování od Jean-Jacques Rousseau? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Esej o původ ... Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním ... ... . 33 prodejen po celé ČR Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Autor Jean-Jacques Rousseau. Pojednání o původu jazyků Jeana-Jacquesa Rousseaua (1712-1778) vychází v českém překladu poprvé. Text sám byl objeven až v autorově pozůstalosti a patří mezi nejvýznamnější na dané téma v dané epoše. Esej o původu jazyků kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování. Jean-Jacques Rousseau. Pojednání o původu jazyků Jeana-Jacquesa Rousseaua (1712-1778) vychází v českém překladu poprvé. Text sám byl objeven až v autorově pozůstalosti a patří mezi nejvýznamnější na dané téma v dané epoše. Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování ... Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Rousseau Jean-Jacques. Dostupnost. skladem. Vydavatel. Prostor. ISBN. 978-80-7260-261-2 . EAN. 9788072602612. Počet stran. 160 . Pojednání o původu jazyků z pera předního filozofa francouzského osvícenství. Text, objevený až v autorově pozůstalosti, vychází v českém překladu poprvé. ROUSSEAU, Jean Jacques : Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Rousseau Jean-Jacques Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Věda - literatura Pojednání o původu jazyků Jeana-Jacquesa Rousseaua (1712-1778) vychází v českém překladu poprvé. Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a hudebním napodobování. V českém jazyce vyd. 1. Přeložil Martin Pokorný. Praha: Prostor, 2012. 258 s. ISBN ...

INFORMACE

AUTOR
Jean-Jacques Rousseau
DIMENZE
4,62 MB
NÁZEV SOUBORU
Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování.pdf

POPIS

Pojednání o původu jazyků Jeana-Jacquesa Rousseaua (1712-1778) vychází v českém překladu poprvé. Text sám byl objeven až v autorově pozůstalosti a patří mezi nejvýznamnější na dané téma v dané epoše. Především ve Francii a v Německu se toto téma těšilo pozornosti mnoha předních intelektuálů, přičemž vedle Rousseaua bývá nejčastěji zmiňována trojice J. G. Hamann, J. G. Herder a W. von Humboldt. Rousseauův esej se navíc dostal do centra zájmu díky novodobým interpretacím J. Derridy.U Rousseaua je pravidlem, že jeho díla nejsou psána v akademickém či odborném stylu, a jsou proto snadno přístupná širokému okruhu zájemců. Rousseau se ve svém eseji zamýšlí nad škálou otázek spojených se základním lidským dorozumívacím prostředkem - jazykem. Zároveň polemizuje s názory svých současníků: o vzniku jazyka, vztahu jazyka a podnebí, o rozdílech mezi jazyky, o písmu, o zvukové stránce jazyka a jeho vztahu k hudbě. Rousseauův text jsme doplnili poznámkami, které jej zasazují do dobového kontextu. Knihu uzavírá doslov z pera profesora Miroslava Petříčka.

Chcete si přečíst knihu?Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean-Jacques Rousseau. Číst Esej o původu jazyků, kde se hovoří o melodii a o hudebním napodobování Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY