Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity

Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity - Fabrice Hadjadj | Dcparkrx.org

...e všechno na cestě ke zkáze Autor: Hadjadj, Fabrice Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury EAN: 9788073254742 ISBN: 978-80-7325-474-2 Originál: Puisque tout est en voie de destruction: Réflexions sur la fin de la culture et de la modernité Překlad: Doležalová, Pavla Popis: 1× kniha, brožovaná, 172 stran, česky ... Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli ... ... ... Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity 2019; Jak dnes mluvit o Bohu? 2016; Kniha Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity je v Když je všechno na cestě ke zkáze(Hadjadj Fabrice) - Eseje a přednášky sebrané v této knize krouží kolem tématu krize, proměny či dokonce zkázy světa. Autor si všímá především toho, jak se v současných apokalyptických náladách, které přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky, rodí nové ideologické představy o „spáse ... Kniha: Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity - Fabrice Hadjadj. Fungujem ... Když je všechno na cestě ke zkáze - Fabrice Hadjadj ... ... . Autor si všímá především toho, jak se v současných apokalyptických náladách, které přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky, rodí nové ideologické představy o „spáse ... Kniha: Když je všechno na cestě ke zkáze - Úvahy o konci a cíli kultury a modernity - Fabrice Hadjadj. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. O...

INFORMACE

AUTOR
Fabrice Hadjadj
DIMENZE
10,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity.pdf

POPIS

Eseje a přednášky sebrané v této knize krouží kolem tématu krize, proměny či dokonce zkázy světa. Autor si všímá především toho, jak se v současných apokalyptických náladách, které přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky, rodí nové ideologické představy o „spáse světa“ a jak tyto ideologie ohrožují lidskost člověka. Podrobně to dokládá např. na hlubinné ekologii, která si přeje vymření druhu homo sapiens, nebo alespoň jeho návrat do pralesa, na náboženském fundamentalismu, který se chce vrátit před moderní dobu a násilím zorganizovat svět podle svatých knih, nebo na technokratickém utopismu, který vidí záchranu v příchodu kyborga – člověka propojeného s počítačem. Fabrice Hadjadj bere současnou krizi velmi vážně. Chápe ji však jako příležitost, dokonce jako „milost“, díky níž se můžeme osvědčit jako křesťané, jako ti, kdo hájí lidskost člověka, jako ti, kdo jsou pro druhé nadějí v neradostném čase. V jeho knize ovšem nenajdete nějaké „výlevy o konci světa“, ale inspirativní úvahy o podstatě kultury, lidství a nakonec i o tom, jak žít a hlásat evangelium v technologické době.

Chcete si přečíst knihu?Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fabrice Hadjadj. Číst Když je všechno na cestě ke zkáze: Úvahy o konci a cíli kultury a modernity Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY