Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory

Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory - Ema Součková | Dcparkrx.org

...stavením například biblických námětů, které tvoří hlavní výtvarnou složku knihy ... Ema Součková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Article Zamyšlení Nad Bibliografickým A Kunsthistorickým Zpracováním Ilustrace V Rámci Knižní Kulturydoby Předbělohorské was published on 01 Nov 2019 in the journal Acta Musei Nationalis Pragae - Historia litterarum (Volume 64, Issue 3-4). Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory 2018, E. Součková Kniha je zaměřena na výzdobu chorálních rukopisů z 16. století. První ... Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské ... ... . Součková Kniha je zaměřena na výzdobu chorálních rukopisů z 16. století. První část se zabývá osobností písaře Jana Táborského, jenž žil v letech 1499-1572, a nejvýraznějšími iluminátory, kteří se v průběhu 16. století podíle... Abstract. The dissertation focuses on the decoration of 16th century choral manuscripts. The first part is devoted to the person of Jan Táborský of Klokotská Hora (1499-1572) who was a scribe and an owner of a scribe manufactory, and to the most significant illuminators of the the 16th century who contributed to the decoration of songbooks in the Lands of the Bohemian Crown. Nebuďte zarmoucení, neboť radost z Hospodina je vaše síla 20. 4. 2020; Proglas. Sucho v Česku pokračuje, odborníci doporučují přizpůsobení 23. 4. 2020; Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské hory 23. 4. 2020; Sklenička: Naučme se hospodařit s vodou, dokud ji máme 23. 4. 2020 Od roku 2005 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. V letošním roce 2019 jsou celkem tři: cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu a cena Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s., za nejkrásnější dětskou knihu. Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory Autor: Ema Součková • Nakladatelství Academia • 464 stran Kniha je zaměřena na výzdobu chorálních rukopisů z 16. století....

INFORMACE

AUTOR
Ema Součková
DIMENZE
9,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory.pdf

POPIS

Kniha je zaměřena na výzdobu chorálních rukopisů z 16. století. První část se zabývá osobností písaře Jana Táborského, jenž žil v letech 1499–1572, a nejvýraznějšími iluminátory, kteří se v průběhu 16. století podíleli na výzdobě zpěvníků české provenience. Pozornost je věnována též grafickým předlohám Martina Schongauera, Albrechta Dürera, Bernarda Salomona nebo domácím „melantrišským tiskům“, dále ikonografii a ornamentální výzdobě. Druhá část práce je tvořena katalogem hudebních rukopisů, které můžeme z nějakého důvodu spojit s osobností písařského podnikatele Jana Táborského z Klokotské Hory.

Chcete si přečíst knihu?Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ema Součková. Číst Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské Hory Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY