O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu

O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu - Anthony Zee | Dcparkrx.org

...é pojednání o závažném tématu; O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu ... Zee, Anthony: O gravitaci - iLiteratura.cz ... . kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0353119: ... Stručné pojednání o závažném tématu. Tajemné Pí - Lze udělat kvadraturu kruhu? Tři celé čtrnáct, patnáct, devadesát dva… víte, jak je to dál? ... O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější - ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi - a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Stručné pojednání o závažném tématu . Anthony Zee; Anthony Zee . 0,0 . Sledovať auto ... O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu Kosmas s ... ... . Stručné pojednání o závažném tématu . Anthony Zee; Anthony Zee . 0,0 . Sledovať autora . Prírodné vedy. Všetky knihy autora ... Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení - nepředstavitelné rozměry vesmíru ... Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější - ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi - a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Odhalená tajemství gravitace Anthony Zee: O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu.Přel. Jan Klíma, Dokořán Argo, 2019, 216 s.. Neuplyne rok, aby se na českém trhu neobjevil nějaký nový titul o teorii relativity, kvantové mechanice, teorii strun či jiných palčivých tématech současné teoretické fyziky. O gravitaci - Krátké seznámení se závažným oborem-- autor: Zee Anthony Osudová přitažlivost gravitace-- autor: Begelman Mitchell, Rees Martin, O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu-- autor: Zee Anthony Gravitace-- autor: Suarez Daniel Odhalení tajemství podstaty gravitace-- autor: Stambolidis Vasilis Kupte knihu O gravitaci (Anthony Zee) s 10 % zľavou za 8.61 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Stručné pojednání o závažném tématu Autor: Anthony Zee Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější - ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi - a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace ... O gravitaci - Krátké seznámení se závažným oborem autor: Zee Anthony doporučená cena: ... doporučená cena: 498 Kč naše cena:418Kč O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu autor: Zee Anthony doporučená cena: 259 K ... O gravitaci - Stručné pojednání o závažném tématu autor: Zee Anthony doporučená cena: ... Stručné pojednání o závažném tématu autor:...

INFORMACE

AUTOR
Anthony Zee
DIMENZE
10,57 MB
NÁZEV SOUBORU
O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu.pdf

POPIS

Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější – ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi – a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Autor vykládá vztah gravitace a ostatních sil, rekapituluje, jak byla gravitace vnímána a vykládána, a zastavuje se zejména u Newtonova gravitačního zákona, který po tři století postačil k popisu gravitačního působení v okolí zeměkoule. Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení – nepředstavitelné rozměry vesmíru a těles, která v něm existují, působení gravitace na světlo či na tvar prostoročasu. Autor se věnuje i nedávnému zachycení gravitačních vln, které Einstein předpověděl v době, kdy neexistovaly nástroje, jak jeho předpověď potvrdit či vyvrátit.

Chcete si přečíst knihu?O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anthony Zee. Číst O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY