Fenomén: Schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt

Fenomén: Schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt - Petr Volf | Dcparkrx.org

...ží, které mají růst až do sta metrů, a raději by na místě viděla klasickou šestipodlažní blokovou zástavbu ... Architektura, monografie, architekti - StavebniKnihy.cz ... . Historické centrum Zlín více méně nemá, zato panelovou zástavbu ano - naštěstí ne v obludných rozměrech. Co tu ale najdete v nabídce každé realitní kanceláře, jsou unikátní baťovské domky. Kdysi se sériově stavěly pro nově přistěhované dělnické rodiny, dnes je to skromné, avšak do detailů promyšlené bydlení uprostřed klidných čtvrtí. Zeď mezi Seifertovou a Chlumovou nahradí systém schodů a chodníčků. A malebné, avšak zchátralé, žižkovské ... Stavbaweb.cz - Petr Volf: Fenomén ... . Zeď mezi Seifertovou a Chlumovou nahradí systém schodů a chodníčků. A malebné, avšak zchátralé, žižkovské schody, které byly oblíbeným místem filmařů, se promění ve svítící „hvězdnatou kaskádu." ... že dostane návrh slavné české architektky Evy Jiřičné na Žižkově zelenou. Studii stavby, která má v ... Pražský architekt Vít Máslo je autorem nového objektu, jenž má nahradit budovy 24, 25 a 26 v památkově chráněném baťovském areálu ve Zlíně. Odmítá kritiku řady odborníků, že poškodí výjimečnou funkcionalistickou architekturu města. Od poloviny 80. let se plně věnuje vlastní tvorbě. Pracuje přitom jako návrhář svítidel v ŽBS a od roku 1994 jako učitel výtvarného oboru na Základní umělecké škole v Železném Brodě. První výstavu má v r. 1988 v Železném Brodě. Následuje řada dalších, samostatných i společných....

INFORMACE

AUTOR
Petr Volf
DIMENZE
6,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomén: Schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt.pdf

POPIS

Schody a jejich funkce, symbolika, typologie. Fenomén schodů v kontextu tvorby Evy Jiřičné a fotograficky dokumentované vybrané příklady jejích schodišť. Autorský text a rozhovor s Evou Jiřičnou. Historie schodiště, které architektka navrhla pro americkou společnost Joan + David v roce 1995 do obchodu v Paříži, v 6 Rue de Faubourg Saint-Honoré. Stručně o investorovi a o výrobě schodiště a jeho instalaci. Převoz schodiště do Prahy, jeho znovuvzkříšení a využití jako ústředního exponátu výstavy Jiřičná v centru Dox.

Chcete si přečíst knihu?Fenomén: Schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Volf. Číst Fenomén: Schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY