Paměť a dějiny č. 4/2011

Paměť a dějiny č. 4/2011 - - | Dcparkrx.org

...ch archivů. Paměť a dějiny č. 4/2017 kolektív autorov ... Paměť a dějiny č. 4/2018 - kolektív autorov | Artforum ... ... . Rok, do kterého právě vstupujeme, končí číslicí osm, což je v našem prostředí nabito nemalým symbolickým významem. Osmičkovým rokům, které znamenaly ve dvacátém století pro naši zemi v souvislosti s totalitními režimy zásadní zlom, se proto bude postupně věnovat i ... Paměť a dějiny č. 2/2012 ; Jediným tématem tohoto čísla revue Paměť a dějiny je atentát na Reinharda Heydricha, počínaje přípravami a výcvikem atentátníků, který vedli britští specialisté z Velitelství zvláštních operací (SOE), ... Paměť a dějiny č. 4/2019 kolektív autorov | Časopi ... Paměť a dějiny č. 4/2012 | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... Paměť a dějiny č. 4/2019 kolektív autorov | Časopis Předkládané číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma: během politických procesů 50. let skončilo za mřížemi mnoho architektů, inženýrů, památkářů a techniků, většinou špičkových a zkušených specialistů.… Paměť a dějiny č. 4/2019 kolektív autorov. Předkládané číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma: během politických procesů 50. let skončilo za mřížemi mnoho architektů, inženýrů, památkářů a techniků, většinou špičkových a zkušených specialistů. Paměť a dějiny č. 4/2014 kolektív autorov. Čtvrté číslo osmého ročníku revue Paměť a dějiny přináší opět různorodou směs pohledů na naši nedávnou historii. 25 let od pádu komunistického režimu v Československu reflektují studie Poslední dny generálního tajemníka ÚV KSČ o neslavném konci tehdejšího stranického vůdce Miloše Jakeše a text o Federálním ... Paměť a dějiny č. 3/2013 kolektív autorov. Třetí číslo letošního ročníku revue Paměť a dějiny je věnováno roku 1953 - roku změn, nadějí a nakonec zklamání. Stalinově smrti...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
5,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 4/2011.pdf

POPIS

Výročí rozpadu Sovětského svazu připomíná v posledním čísle roku 2011 studie Václava Vebera a také edice dokumentů, ve které československá rozvědka rozebírá sovětskou situaci na počátku 90. let. Rubriky Pro totalitu a Proti totalitě představí neobvyklou dvojici otce estébáka a syna chartisty. Neuvěřitelné osudy českého učitele Jiřího Bezděka, vězně gulagu, jehož sovětskou zkušenost pro dobové časopisy ilustroval Zdeněk Burian, přináší rubrika Příběh 20. století. Jak těžké bylo po únoru 1948 pomáhat přeživším československým židům se dočtete ve studii Každý žid je sionista a každý sionista je špion. Dále v novém čísle naleznete články o životě a smrti protinacistického a protikomunistického odbojáře Miloslava Jebavého a o působení StB na kanadském Expu 1967. To a ještě mnohem více nabízí čerstvé vydání revue Paměť a dějiny.

Chcete si přečíst knihu?Paměť a dějiny č. 4/2011 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 4/2011 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY