Lampa přikázání (Ner miswa)

Lampa přikázání (Ner miswa) - Jehuda Leva ben Besalel, | Dcparkrx.org

...hebrejsky Lev], Löw a Liva jsou synonyma), rabbi Löw, případně hebrejským akronymem מהר״ל - MaHaRaL (Morenu Ha-Rav Liva nebo též Morenu Ha-gadol Rabi ... Lampa přikázání (Ner miswa) - Jehuda Leva ben Besalel ... ... ... Jehuda Leva ben Besalʾel, pražský Maharal (asi 1525 - 1609), je v obecném povědomí znám jako tvůrce golema. Legendy jsou ovšem odrazem jeho významu ja... Lampa přikázání (Ner miswa) Jehuda Leva ben Besalel, Pavel Sládek (ed.) 260 Kč . 234 Kč-10%. Kniha ... Lampa přikázání (Ner miswa) - ben Besalel Jehuda Leva Jehuda Leva ben Besalel, pražský Maharal (asi 1525-1609), je v obec ... Lampa přikázání (Ner miswa) - Jehuda Leva ben Besalel ... ... .) 260 Kč . 234 Kč-10%. Kniha ... Lampa přikázání (Ner miswa) - ben Besalel Jehuda Leva Jehuda Leva ben Besalel, pražský Maharal (asi 1525-1609), je v obecném povědomí znám jako tvůrce golema. Legendy jsou ovšem odrazem jeho významu jako náboženského filozofa. ...

INFORMACE

AUTOR
Jehuda Leva ben Besalel,
DIMENZE
3,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Lampa přikázání (Ner miswa).pdf

POPIS

Jehuda Leva ben Besalel, pražský Maharal (asi 1525–1609), je v obecném povědomí znám jako tvůrce golema. Legendy jsou ovšem odrazem jeho významu jako náboženského filozofa. Maharal za svého života vydal více než deset spisů, v nichž formuloval svébytnou náboženskou filozofii, pojednávající o zásadních konceptech judaismu a chápání stvořeného světa. Jako jeden z mála židovských autorů se zabýval i tématy obecnými ( jako první například reagoval na Koperníkův heliocentrický model nebo na Kolumbův objev neznámé pevniny). V drobném spisu Ner mi?wa (Praha 1600) autor rozehrává všechna důležitá témata svého myšlení včetně originální historiosofie a otázky vztahu židů a křesťanů.

Chcete si přečíst knihu?Lampa přikázání (Ner miswa) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jehuda Leva ben Besalel,. Číst Lampa přikázání (Ner miswa) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY