Úvahy nad Tórou

Úvahy nad Tórou - Ješajahu Leibowitz | Dcparkrx.org

...ch náboženských filozofů - Ješajahu Leibowitze (1903-1994) v překladu Leo Pavláta ... Ješajahu / Yeshayahu Leibowitz The Holy Land To Whom Does ... ... . a francouzštině se nyní Leibowitzovy úvahy nad Tórou, publikované . v letech 1999-2002 v českém židovském měsíčníku Roš chodeš, obje. vují i v knižní podobě. Pavel Sládek. 15 ) Předmluva. Židovského roku 5746 (1985/86) se mi dostalo té cti, že jsem mohl na Úvahy nad Tórou - komentáře k biblickým Pěti knihám Mojží-šovým od jednoho z nejvýznamnějších novodobých izraelských náboženských filozofů - Ješajahu Leibowitze (1903-1994). Leibowitzovo pojetí judaismu vychází z originální interpretace myšlení Moše Ma ... Úvahy nad Tórou - Ješajahu Leibowitz | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Leibowitzovo pojetí judaismu vychází z originální interpretace myšlení Moše Maimonida stejně jako ze spisů ortodoxních Úvahy nad Tórou - komentáře k biblickým Pěti knihám Mojžíšovým od jednoho z nejvýznamnějších novodobých izraelských náboženských filozofů - Ješajahu Leibowitze (1903-1994) v překladu Leo Pavláta. Úvahy nad Tórou - komentáře k biblickým Pěti knihám Mojžíšovým od jednoho z nejvýznamnějších novodobých izraelských náboženských filozofů - Ješajahu Leibowitze (1903-1994) v překladu Leo Pavláta. Úvahy nad Tórou. Ješajahu Leibowitz Pro pokračování se přihlaste do O2 Knihovny. Telefon: * Vaše mobilní číslo potřebujeme kvůli přiřazení položky do Vaší knihovny. Po zadání Vašeho telefonního čísla obdržíte SMS s jednorázovým kódem pro přihlášení. ... Úvahy nad Tórou od Ješajahu Leibowitz v KNIHCENTRUM.CZ....

INFORMACE

AUTOR
Ješajahu Leibowitz
DIMENZE
8,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvahy nad Tórou.pdf

POPIS

Komentáře k biblickým Pěti knihám Mojžíšovým od jednoho z nejvýznamnějších novodobých izraelských náboženských filozofů - Ješajahu Leibowitze (1903-94). Leibowitz konfrontuje text Tóry s velkými filozofickými systémy Spinozy a Kanta, aby zdůraznil její mnohotvárnost. Jeho náboženská filozofie spočívá na jednoznačné tezi, že judaismus se vyjadřuje naplňováním micvot a ve snášení ,,jha micvot", nikoli ve věroučných zásadách a dogmatech, ve kterých se ani po mnoha generacích nedospělo ke všeobecné shodě. (Někteří politologové jej považují za jednoho z prvních stoupenců postsionismu.)

Chcete si přečíst knihu?Úvahy nad Tórou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ješajahu Leibowitz. Číst Úvahy nad Tórou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY