Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče

Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče - Jiří Kříž, | Dcparkrx.org

...likace věnující se problematice poranění míchy ... Poranění míchy - Jiří Kříž et al. | Zdravotnické ... ... . Ve 26 kapitolách pojednává o míšním poranění od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. Poranění míchy s výslednou plegií má pro pacienty devastující důsledky po fyzické, psychické, sociální, sexuální a pracovní stránce. Navíc zvyšuje ekonomickou zátěž pro osoby, které utrpěly úraz, ale potencionálně také pro celé jejich podporující okolí. UNIFY ČR > Aktuality > Nová publikace Poranění ... Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče - Kříž ... ... . UNIFY ČR > Aktuality > Nová publikace Poranění míchy, Příčiny, důsledky, organizace péče Pořadatel: Doc. MUDr. Jiří Kříž, Ph.D. Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. Příčiny, důsledky, organizace péče . Jiří Kříž ... Hlavní oddíly knihy odpovídají akutní, postakutní a chronické fázi po poranění míchy. Část s názvem Akutní fáze popisuje přednemocniční péči, traumatické a netraumatické příčiny včetně principů ošetření a intenzivní pooperační péči. V ... 0,00 kč 0 ks zboží . lÉkaŘskÁ literatura; doporučujeme; pŘipravujeme; rekodifikace; prÁvnickÁ literatura ACTA CHIRURGIAE ORTHOPAEDICAE ET TRAUMATOLOGIAE ČECHOSL., 82, 2015, p. 135 - 139 ... které pozitivně ovlivňují hojivou reakci hostitele v místě poranění nebo degenerace a usnadňují tak reparaci a přestavbu tkáně (4). ... Příčiny, důsledky, organizace péče ... Příčiny, důsledky, organizace péče Autor: Jiří Kříž Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. ... Kříž J. et al. Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče. Galén 2019. ... Hyšperská V, Kříž J. Diagnostika a léčba bolesti u pacientů po poranění míchy - naše zkušenosti. Neurol. praxi 2009; 10(3): 153-159. ISSN 1213-1814. Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče-23 %. Není skladem. 1 925 K ... Poranění míchy - Příčiny, důsledky, organizace péče. Koubkokvoky. Velký zpěvník Semafor 1959-2019. Vichřice a bubliny. Na přelomu časů ... 2 250 Kč Jiří Kříž et al. Poranění míchy Příčiny, důsledky, organizace péče Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. V obecné části jsou shrnuty anatomické a patofyz... Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče (978-80-7492-424-8) Kniha - autor Jiří Kříž, 532 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění - od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kříž,
DIMENZE
7,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče.pdf

POPIS

Publikace pojednává ve 26 kapitolách o míšním poranění – od jeho vzniku až po návrat jedince do běžného života. V obecné části jsou shrnuty anatomické a patofyziologické poznámky, vyšetřovací postupy, klinický obraz, prognóza a epidemiologická data. Hlavní oddíly knihy zpracovávají základní fáze po poranění míchy. Část s názvem Akutní fáze popisuje přednemocniční péči, traumatické a netraumatické příčiny včetně principů ošetření a intenzivní pooperační péči. V nejobsáhlejším oddíle Postakutnífáze jsou detailně rozebrány dopady míšní léze na jednotlivé orgánové systémy člověka. Je zde mapována ústavní léčebná, ošetřovatelská a rehabilitační péče, ale prostor je věnován také psychologické a sociální oblasti. V části Chronická fáze navazují témata typická pro terciární období. Na závěr jsou uvedeny základní směry výzkumu a je popsán vývoj a současný stav spinálního programu v České republice. Snahou týmu autorů ze Spinální jednotky FN v Motole a jejich blízkých spolupracovníků bylo zachytit všechny aspekty míšního poranění. Kniha by tak mohla oslovit širokou skupinu zdravotníků, kteří se během své praxe setkají se spinálním pacientem.

Chcete si přečíst knihu?Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kříž,. Číst Poranění míchy: Příčiny, důsledky, organizace péče Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY