Blázen

Blázen - Hubert Klimko-Dobrzaniecki | Dcparkrx.org

...l. Jen blázni stavěj most jinejm pro radost, nejsměšnější bývá upřímnost ... BLÁZEN by Espio | Free Listening on SoundCloud ... . Teď musíme vstát - slyšíš už jdou, (transitive) To set ablaze 1867, Biennial Report, page 252: An active rival, who let no opportunity escape to enhance his own interest to the detriment of ours, was unsparing in his efforts to blazen his own glories, and prevent the Eastern world from discovering anything valuable beyond the Mississippi river.· (intransitive) To be ablaze 1970, Levi ... Jako blázen bývá označován: . ... Michal Penk - O bláznech (oficiální video) - YouTube ... .· (intransitive) To be ablaze 1970, Levi ... Jako blázen bývá označován: . člověk trpící šílenstvím (bláznovstvím, nepříčetností), tedy takový, který se neřídí obecně akceptovanými sociálními normami kultury, která jej obklopuje; v hovorové mluvě tak bývá označován jakýkoliv excentrik; v tarotu patří karta „Blázen" mezi tzv. velká arkána; Umělecká díla. Chvála bláznivosti - spis Erasma ... Blázen v ní letmo listuje, moudrý při čtení přemýšlí, poněvadž ví, že ji může číst jen jednou." — Jean Paul německý spisovatel 1763 - 1825 O knihách , O moudrosti , O čtení , O životě Utlučtumůru - Kopce jsou lysé, sníh hoří, Blázen jsem ve své vsi - 1999; Transitus Irregularis - Pod prahem svítá, 2012; ...

INFORMACE

AUTOR
Hubert Klimko-Dobrzaniecki
DIMENZE
4,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Blázen.pdf

POPIS

Dentista Tannenbaum si otevřel řeznictví, fotograf Agapito ukradl zebru, profesor Leon emigroval na rogale do Broumova a v Bieltexu se zjevila Matička přesvatá… Povídky Klimka-Dobrzanieckého vyprávějí o lidech z dolnoslezského města Bielawa, z kraje při polsko-českých hranicích, kde bylo tak snadné stát se bláznem. Po staletí tu nežili Poláci, Češi ani Němci, ale Naši a mluvilo se „po naszym“. Dvacáté století však staré pořádky postavilo na hlavu. Češi se uzavřeli na druhé straně hor, místo odsunutých Němců přišli Poláci z východu, Ukrajinci i Řekové a snažili se po svém přežívat v podmínkách reálného socialismu. Sám autor, rodák a jeden z těch smutných bláznů, jako by psal kroniku tohoto koutu Slezska, své „Slezské písně“ naruby.

Chcete si přečíst knihu?Blázen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hubert Klimko-Dobrzaniecki. Číst Blázen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY