Vize Codyho

Vize Codyho - Jack Kerouac | Dcparkrx.org

...časné smrti. Objednávajte knihu Vize Codyhood autora Jack Kerouac v internetovom kníhkupectve Megaknihy ... Kniha: Vize Codyho - Jack Kerouac | Knihy.ABZ.cz ... .sk. Rýchle odoslanie, skvelé ceny Vize Codyho jsou poctou Kerouacovu úhlavnímu příteli, muži, jehož vitalitu a dychtivý postoj k životu obdivoval a kterého se opakovaně snažil vypodobnit ve svých knihách. Muž jménem Neal Casady se stal jednou z hlavních postav románu Na cestě - jako Dean Moriarty - ve Vizích vystupuje jako Cody Pomeray. Vize Codyho - Kerouac Jack - Jack Kerouac svůj bezpochyby nejlepší román Vize Codyho psal přibližn ... Kerouac, Jack: Vize Codyho - iLiteratura.cz ... . Vize Codyho - Kerouac Jack - Jack Kerouac svůj bezpochyby nejlepší román Vize Codyho psal přibližně ve stejné době jako své nejznámější a nejprodávanější dílo, "bibli" beat generation Na cestě, to znamená počátkem 50. let. A přestože všichni, nejen j Jack Kerouac psal Vize Codyho přibližně ve stejné době jako své nejznámější a nejprodávanější dílo, bibli beat generation Na cestě (), to znamená počátkem 50. let.A přestože všichni, nejen jeho přátelé jako Allen Ginsberg, ale i nakladatelští redaktoři věděli, o jak kvalitní dílo se jedná, v úplnosti vyšly Vize Codyho až v roce 1973. Jack Kerouac svůj bezpochyby nejlepší román Vize Codyho psal přibližně ve stejné době jako své nejznámější a nejprodávanější dílo, bibli beat generation Na cestě, to znamená počátkem 50. let. A přestože všichni, nejen jeho přátelé, například Allen Ginsberg, ale i další, stejně jako nakladatelští redaktoři ......

INFORMACE

AUTOR
Jack Kerouac
DIMENZE
12,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Vize Codyho.pdf

POPIS

Prastará poučka, podle níž každý spisovatel píše celý život jedinou knihu, platí dvojnásob u Jacka Kerouaca. Snad nejlépe tuto „jednu Kerouacovu knihu“ představují Vize Codyho; tvoří přitom pandán autorova nejslavnějšího románu Na cestě, jelikož zčásti pokrývají totéž časové období. Oním Codym je týž Neal Cassady, který Kerouacovi posloužil jako předobraz Deana Moriartyho v románu Na cestě, Kerouacův obdivovaný přítel, múza, „tajný hrdina“ Ginsbergova Kvílení, neřízená střela řítící se životem „v myriádě ukradených nočních auťáků“ za stále dalšími rozkošemi. Ve Vizích Codyho ovšem autor vypráví mnohé, na co si ve svém nejslavnějším románu netroufl; odhazuje v nich veškeré jazykové, stylistické i obsahové zábrany a nabízí čtenářům text, který lze postavit na roveň odvážným experimentům Jamese Joyce. Vize Codyho jsou zcela ojedinělou směsicí divokých historek ze života beat generation, autorova proudu vědomí, precizních i procítěných popisů, úvah, meandrujících asociací, přepisů magnetofonových nahrávek rozhovorů titulního hrdiny s autorem, dopisů, básní – a to vše na úctyhodných šesti stech stranách. Kniha vychází v kongeniálním českém překladu Josefa Rauvolfa, který v roce 2011 získal prestižní Cenu Josefa Jungmanna.

Chcete si přečíst knihu?Vize Codyho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Kerouac. Číst Vize Codyho Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY