Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění

Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění - Laura Hillenbrandová | Dcparkrx.org

...oholu. Přece jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění a naplnění života ... Kniha: Nezlomený - Příběh z druhé světové války o přežití ... ... . Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha. Nemluvě o slabosti pro 30. a 40. léta a pro druhou světovou válku, ženy režisérky a pro schopnost přijetí, fascinaci a opouštění stereotypů, kterými hollywoodská kinematografie ... Pravdivý příběh z 2. světové války o přežití, odhodlanosti a odpuštění... Čí ... Nezlomený - Laura Hillenbrandová | Knihy Dobrovský ... ... Pravdivý příběh z 2. světové války o přežití, odhodlanosti a odpuštění... Čítaj viac. ... Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha. Sledovat novinky od tohoto autora. Zpět na seznam autorů. Přečtěte si od tohoto autora... Muka válečných vzpomínek a nenávisti byla tak strašlivá, že svůj vztek začal utápět v alkoholu. Přeci jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění a naplnění života. Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha. Beletrie pro děti do 10 let Zásilka z Knihozemě Beletrie pro děti nad 10 let Pohádky Dětská dobrodružství Sci-fi a fantasy pro děti Dívčí knihy Knihy pro nejmenší Komiksy pro děti Básně, říkanky a písničky Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění Výzva 2019 - dokumenty - Školní vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ ... Školní vzdělání v Estonsku. Pravdivý příběh z 2. světové války o přežití, odhodlanosti a odpuštění. HILLENBRANDOVÁ Laura. Info: Jota, 2011 (1.) - váz., 436 str. Kupte knihu Nezlomený od Laura Hillenbrand na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Laura Hillenbrandová - Nezlomený - Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění 12.95 € Otto Weiss - I viděl Bůh, že je to špatné Kniha: Nezlomený (Laura Hillenbrand). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Nezlomený - Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění Hillenbrandová Laura Americký letec Louis Zamperini, hrdina knihy Nezlomený, je příkladem nezdolnosti lidského ducha, člověka, který dokáže překonat sám sebe a zajít až za hranici lidských možností. Americký letec Louis Zamperini, hrdina knihy Nezlomený, je příkladem nezdolnosti lidského ducha, člověka, který dokáže překonat sám sebe a zajít až za hranici lidských možností. Románová biografie zahrnuje skutečný kus válečné historie, ale rozhodně nečekejte žádná suchopárná fakta - kniha se čte jako dobrodružný román. Nezlomený - Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění Nezlomný Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected]

INFORMACE

AUTOR
Laura Hillenbrandová
DIMENZE
12,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění.pdf

POPIS

Americký letec Louis Zamperini, hrdina knihy Nezlomený, je příkladem nezdolnosti lidského ducha, člověka, který dokáže překonat sám sebe a zajít až za hranici lidských možností. Románová biografie zahrnuje skutečný kus válečné historie, ale rozhodně nečekejte žádná suchopárná fakta – kniha se čte jako dobrodružný román. Hillenbrandová předkládá fakta nanejvýš poutavým způsobem, podařilo se jí tak napsat nádherný příběh, který upoutá čtenáře napříč širokým spektrem. Na začátku byl kluk rostoucí pro šibenici. Malý Louis Zamperini, syn italských emigrantů, mohl klidně skončit v polepšovně. Naštěstí našel něco, kam mohl napřít svou energii: běhání. Z rváče a zlodějíčka se stal nadějný běžec, který to roku 1936 dotáhl až na olympiádu v Berlíně. Zdálo se, že Louise čeká hvězdná kariéra vrcholového sportovce, ale jeho plány překazila válka. Louis narukoval k americkému letectvu a absolvoval mnoho letů jako bombometčík v těžkém bombardéru B-24 bez jediného škrábance, až do osudného květnového dne roku 1943. Při záchranné misi se jejich letoun zřítil do Tichého oceánu a zůstaly po něm jen trosky. Z deseti členů osádky se zachránili jen tři a přes čtyřicet dnů bojovali o přežití v malém člunu uprostřed nekonečné vodní plochy. Jen díky obrovské houževnatosti a schopnosti poradit si ve zdánlivě beznadějných situacích Louis dokázal překonat kruté strádání, hlad a žízeň, věčné útoky žraloků i ostřelování z nepřátelského bombardéru. Netušil, že ještě horší chvíle ho teprve čekají. Když konečně spatřili pevninu, padli do zajetí Japonců. Dva roky pak prožil v japonských zajateckých táborech, trýzněn hladem, otrockou prací i úchylnými japonskými dozorci. Přežil i zajetí, ale z války se vrátil zraněný na těle i na duchu. Muka válečných vzpomínek a nenávisti byla tak strašlivá, že svůj vztek začal utápět v alkoholu. Přece jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění a naplnění života. Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha. Kniha na sebe hned po vydání strhla ohromnou pozornost, byla výborně hodnocena, prodalo se přes milion výtisků a v rámci žánru biografie získala mnohá ocenění, například prestižní Los Angeles Times Book Prize za rok 2010.

Chcete si přečíst knihu?Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Laura Hillenbrandová. Číst Nezlomený: Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY