Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby

Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby - Věra Kuchařová, | Dcparkrx.org

...na více než tisícileté dějiny české státnosti a kultury ... Rodina v 21 stoleti | Sleviste.cz ... .Podle své ústavy je Česko parlamentní, demokratický právní stát s liberálním ... Kvalitativní výzkum se zaměřením na polostrukturovaný rozhovor Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Prarodičovství v současné české společnosti USA: krajní příklad liberálního modelu, specifika vývoje soc. státu a dopady na rodinu, podoba rodinné politiky. 27.11. R ... Kniha: Česká rodina na počátku 21. století(Věra Kuchařová ... ... . státu a dopady na rodinu, podoba rodinné politiky. 27.11. Rodinná politika a Československo: první republika - rodina a sociální péče. Vývoj po roce 1948 - explicitní rodinná politika a její důsledky. 4.12. Česká rodina na počátku 21. století. Životní podmínky, vztahy a potřeby. ..... 136 Online prakticko-publicistická část časopisu..... 140 Naše poslání a cíle ......

INFORMACE

AUTOR
Věra Kuchařová,
DIMENZE
3,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby.pdf

POPIS

Kniha přináší analytický pohled na české rodiny a jejich proměny od počátku tisíciletí. Sleduje každodenní život rodin, jejich potřeby, problémy a faktory, které mohou fungování a soudržnost rodin ohrožovat. Autorky věnují pozornost rovněž vztahům v rodině a plnění jejích výchovných funkcí v době proměnlivých společenských a ekonomických podmínek, jakož i formám společenské podpory rodin v různých oblastech života. Publikace vychází z výsledků výzkumů a analýz dostupných statistických dat. Opírá se také o poznatky autorek získané na základě spolupráce s různými subjekty zabývajícími se v praxi podporou rodin. Kniha je určena odborné veřejnosti, představitelům státní správy a samosprávy nebo profesionálům v oblasti služeb pro rodiny. Může být i významným zdrojem informací pro studenty společenskovědních oborů. Zajímavé souhrnné informace o životě rodin v ní nalezne i širší veřejnost. – Jaké jsou dnešní české rodiny? Co mají společného a v čem se liší? – Jak se demografické trendy promítají do proměn rodin? – Jakým rizikům čelí dnešní rodiny? Chybí jim peníze, čas, společenská podpora, nebo něco jiného? – Chtějí mladí lidé zakládat rodiny, mít více dětí? Chtějí žít v manželství, nebo raději volí jiné formy soužití? – Mohou všechny rodiny dopřát dětem vše, co potřebují? – Jaké bydlení je pro rodiny dostupné? – Je institucionální péče a výchova dětí zajištěna ke spokojenosti rodin? – Jakou pomoc potřebují ohrožené děti? – Umíme se v rodině postarat o své stárnoucí blízké? – Jak (dobře) reflektuje rodinná politika potřeby rodin?

Chcete si přečíst knihu?Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věra Kuchařová,. Číst Česká rodina na počátku 21. století: Životní podmínky, vztahy a potřeby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY