Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky

Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky - - | Dcparkrx.org

...derní čínské povídky - Antologie moderní čínské povídky - neuveden ... Kniha: Moderní saúdskoarabské povídky | Knihy.ABZ.cz ... . Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměnou, stará pravidla a tradiční ... Všichni se narodili mezi lety 1953 až 1962, a patří proto ke stejné generaci tzv. "reedukované mládeže", tedy generaci, která v dětství a rané dospě ... Tanec mezi hroby. Antologie moderní čínské povídky ... ... . "reedukované mládeže", tedy generaci, která v dětství a rané dospělosti zažila jedno z nejhorších období moderní čínské historie, období tzv. Kulturní revoluce (1966-1976). Moderní čínské povídky, která zažívala první velký rozkvět především ve dvacátých a třicátých letech 20. století, bylo v českém jazyce knižně vydáno několik reprezentativních výborů. Tanec mezi hroby : antologie moderní čínské povídky / překlad Filip Jirouš a Karina Kapounová Dal.odpovědnost: Jirouš, Filip (Překladatel) Kapounová, Karina (Překladatel) (Autor úvodu atd.) Lu, Yan, 1901-1944 (Autor) Jian, Xian'ai, 1906-1994 (Autor) Tai, Jingnong, 1903-1990 (Autor) Feng, Wenbing, 1901-1967 (Autor) Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměnou, stará pravidla a tradiční zvyky se střetávaly s novými idejemi a představami. Všichni se narodili mezi lety 1953 až 1962, a patří proto ke stejné generaci tzv. "reedukované mládeže", tedy generaci, která v dětství a rané dospělosti zažila jedno z nejhorších období moderní čínské historie, období tzv. Kulturní revoluce (1966-1976). 1. vyd. 2006, ISBN 80-86685-53-5, Brož., čb fotografie, 400 str. doporučená cena: 388 Kč naše cena: 272 Kč ušetříte: 116 Kč SLEVA: 30 % Tanec mezi hroby - Antologie moderní čínské povídky - Antologie moderní čínské povídky - neuveden . Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela... Uložit ke srovnání Tanec mezi hroby antologie moderni cinske povidky antologie moderni cinske povidky neuveden Nalezeno: 0 produktů Litujeme, na tuto frázi jsme nic nenašli...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
11,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky.pdf

POPIS

Výbor Tanec mezi hroby představuje čínskou povídku 20. a 30. let 20. století. Povídky vznikaly v době, která byla v mnoha ohledech přelomová. Čínská společnost procházela hlubokou proměnou, stará pravidla a tradiční zvyky se střetávaly s novými idejemi a představami. Také literatura tohoto období byla do značné míry odpovědí na nástup modernity. Rozmanitost takové reakce dobře reprezentují dva svébytné literární proudy, povídky z venkovského prostředí a povídky tematizující prostředí velkoměsta. Tyto povídky, z nichž žádná nebyla dosud přeložena do češtiny (některé jsou dokonce prvním překladem do cizího jazyka vůbec), zobrazují zcela odlišné světy. Povídky z venkovského prostředí, kde staré jen neochotně ustupuje novému, tvoří první polovinu výboru. Vznikaly převážně během 20. let a zaměřovaly se na širokou paletu aspektů tradiční venkovské společnosti. O něco později vznikaly povídky zacílené na svět města. Druhou část antologie takto tvoří povídky ztvárňující překotně se modernizující společnost dobové Šanghaje v její kráse i ošklivosti.

Chcete si přečíst knihu?Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tanec mezi hroby: Antologie moderní čínské povídky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY