Historie srdce

Historie srdce - Ole Martin Hoystad | Dcparkrx.org

...lnohodnotný život. Celkem tisíc pacientů se povedlo odoperovat za více než třicetiletou historii fungování programu transplantací srdce v pražském IKEM ... historie-cs-hokej - YouTube ... . Možnosti transplantací se za tu dobu velmi změnily, díky čemuž je možné operovat mnohem více pacientů s lepšími výsledky - jenže s tím souvisí ... Z nich se v pořadí třetí československý pacient s transplantovaným srdcem, středoškolský učitel Rudolf Sekava, zapsal do historie stejně jako výše zmínění lékaři - nové srdce mu totiž sloužilo rekordních pětatřicet let a muž, který byl před operací již dva roky v invalidním důchodu a podle svých slov nemohl ... Historie srdce Autor: Hoystad, Ole Martin Nakladatel: KNIHA ZLÍN EAN: 9788087497401 ISBN: 978-80-87497-40-1 Originál: Hjerte. En kulturhistorie) Popis: 1× k ... Kniha: Historie srdce - Ole Martin Hoystad | Knihy.ABZ.cz ... ... Historie srdce Autor: Hoystad, Ole Martin Nakladatel: KNIHA ZLÍN EAN: 9788087497401 ISBN: 978-80-87497-40-1 Originál: Hjerte. En kulturhistorie) Popis: 1× kniha, vázaná, 289 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání)...

INFORMACE

AUTOR
Ole Martin Hoystad
DIMENZE
7,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie srdce.pdf

POPIS

V centru pozornosti neobvyklé knihy norského profesora Oleho Martina Hoystada stojí srdce jako kulturní fenomén. Autor sleduje jeho vnímání v prvních písemných kulturách Blízkého východu, v antické filozofii a v Bibli, vydává se po stopách arabského vlivu na rytířskou kulturu vrcholného středověku, aby zachytil okamžik zrození toho, co si Evropané hýčkají dodnes - romantické lásky, jejímž nositelem je právě srdce. Od renesance a lámání srdcí u Shakespeara dospěje až k romantismu a své vyprávění zakončí u role, kterou má srdce v dnešní společnosti. Srdce není jen orgánem lidského těla, bez nějž nelze žít, ale i reprezentací naší duševní existence. S pečlivě vybranými příklady a schopností odhalovat dosud netušené souvislosti je kniha napínavým čtením pro každého čtenáře, který se nechá fascinovat autorovým nadšením a jeho širokými znalostmi.

Chcete si přečíst knihu?Historie srdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ole Martin Hoystad. Číst Historie srdce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY