Mendelův trpaslík

Mendelův trpaslík - Simon Mawer | Dcparkrx.org

...o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy ... Mendelův trpaslík - Simon Mawer - Megaknihy.cz ... . ČBDB.cz - Databáze knih. Také román Mendelův trpaslík (Mendel's Dwarf) patří mezi nejúspěšnější Mawerovy knihy. List New York Times ho zařadil mezi nejpozoruhodnější díla vydaná v roce 1997, Zatím poslední autorovo prozaické dílo, Skleněný pokoj (The Glass Room), se v roce 2009 dostalo do užšího výběru knih nominovaných na prestižní Man ... Fiktivní Mendelův prasynovec, biolog Benedict ... Mendelův trpaslík by Simon Mawer ... ... Fiktivní Mendelův prasynovec, biolog Benedict Lambert, je totiž trpaslík. Simon Mawer vydal Mendelova trpaslíka už v roce 1997, kdy se diskuse o tom, jestli se eugenické myšlenky nevrací do medicíny zadními vrátky, teprve probouzela. Mendelův trpaslík vypráví příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert, který dokáže nahlížet vlastní osud se svérázným humorem i sebeironií, přitom neřeší pouze náročný vědecký úkol. Zatím poslední autorovo prozaické dílo, Skleněný pokoj (The Glass Room), se v roce 2009 dostalo do užšího výběru knih nominovaných na prestižní Man Bookerovu cenu a zaslouženě sklidilo u nás nebývalý úspěch. Také román Mendelův trpaslík (Mendel's Dwarf) patří mezi n...

INFORMACE

AUTOR
Simon Mawer
DIMENZE
4,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Mendelův trpaslík.pdf

POPIS

Jedna z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších knih Simova Mawera, autora bestselleru Skleněný pokoj. List New York Times knihu zařadil mezi nejpozoruhodnější díla vydaná v roce 1997, zájem o něj projevili také filmaři (práva ke zfilmování drží Barbra Streisand).Kniha líčí příběh vědce, který zasvětil svůj život studování genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert je nejen trpaslík, ale také vzdálený příbuzný slavného genetika Gregora Mendela, v románu se tedy - podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji - objevuje i řada českých, respektive moravských reálií.

Chcete si přečíst knihu?Mendelův trpaslík ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Simon Mawer. Číst Mendelův trpaslík Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY