Politický systém České republiky: Historie a současnost

Politický systém České republiky: Historie a současnost - Ladislav Cabada, | Dcparkrx.org

...l: Portál ISBN: 80-7178-718-3 Rok vydání: ... Politický systém České republiky - Ladislav Cabada, Karel ... ... ... Politický systém České republiky. Historie a současnost ... Z celkového synchronického pohledu je zachycen stav politického systému České republiky v létě roku 2007. Kniha je určena studentům politologie, sociologie, žurnalistiky, mezinárodních vztahů, ekonomie, práv, historie i pedagogiky. Může sloužit jako přehledný ... Z celkového synchronického pohledu je zachycen stav politického systému České republiky v létě roku 2007. Kniha je určena studentům politologie, so ... Politický systém České republiky : historie a současnost ... . Kniha je určena studentům politologie, sociologie, žurnalistiky, mezinárodních vztahů, ekonomie, práv, historie i pedagogiky. Nakupte v našem knižním e-shopu kdykoliv a kdekoliv. Svou objednávku si můžete vyzvednout v jedné z našich 35 kamenných prodejen nebo vám ji pošleme. Máme skoro všechno a hned. Politický systém České republiky. Vodička Karel, Cabada Ladislav Vydavatel: PortálRok: 2011 Formát: A5 ISBN 978-80-7367-893-7 CABADA, Ladislav., VODIČKA Karel, Politický systém České republiky: Historie a současnost, Praha 2007. ČERMÁKOVÁ, Milada, Festival politické písně, in: Ročenka Státního oblastního archivu v Plzni za rok 2005, Plzeň 2006. ... Petr, Nejhorší zrůdnosti české mládeže, Dějiny a současnost 6, 2010, str. 30 - 33 ......

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Cabada,
DIMENZE
11,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Politický systém České republiky: Historie a současnost.pdf

POPIS

První souhrnná publikace o politickému systému České republiky obsahuje analýzu všech základních oblastí našeho politického života i řadu důležitých faktografických údajů. Autoři podávají přehled moderních politologických teorií transformace, jež aplikují na realitu České republiky. Čtenář zde najde informace o historických kořenech našeho politického systému (systém první republiky a komunistického státu) včetně příčin, které vedly ke zhroucení komunistického systému a k česko-slovenskému rozdělení. Probírají se hlavní principy současné demokracie v České republice a jednotlivé ústavní instituce na centrální i komunální úrovni; systém politických stran a vnitrostranické rozhodovací procesy; postavení a role zájmových skupin i masmédií v politickém procesu. Pozornost je věnována také vztahu občanů a politiky - vývoji a perspektivám české politické kultury. Analyzovány jsou též - ve středoevropském kontextu - šance i rizika transformace u nás. Knihu uvítají jako standardní příručku zejména studenti sociálních věd, ekonomie a práv. Velmi dobře poslouží též žurnalistům a pracovníkům veřejné správy.

Chcete si přečíst knihu?Politický systém České republiky: Historie a současnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Cabada,. Číst Politický systém České republiky: Historie a současnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY