Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví

Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví - Lidmila Hamplová | Dcparkrx.org

...ha Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví ... Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví. Pro SZŠ, obor ... ... . Výchova ke zdraví pro střední zdravotnické školy je základní učebnicí pro vyučovací předmět Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví. Studenti oborů na zdravotnických školách v ní naleznou poznatky z oblasti zdraví, metod výchovy ke zdraví, zdravého způsobu života, rizikových faktorů s důrazem na jejich ... Na zdraví lidí má pozitivní nebo negativní vliv celá řada faktorů, podle WHO to jsou faktory sociální, biologické a ekonomické. Cesta ke zdraví ... Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví - Catalog of ... ... ... Na zdraví lidí má pozitivní nebo negativní vliv celá řada faktorů, podle WHO to jsou faktory sociální, biologické a ekonomické. Cesta ke zdraví nevede pouze přes „přilévání" peněz do zdravotnických služeb, ale vyžaduje účast celé společnosti, všech odvětví, všech úrovní veřejné správy na zlepšení zdraví celé populace a zahrnuje i boj proti chudobě. Autor knihy: autorů Kolektiv, Téma/žánr: veřejné zdravotnictví - zdravotní péče - výchova ke zdraví, Počet stran: 111, Cena: 136 Kč, Rok vydání: 2007 ... Výchova ke zdraví, strategie, metody a hodnocení Souhrn: Výchova ke zdraví přináší vědomosti, ale i dovednosti a návyky. Je podstatnou součástí podpory zdraví. Výchova ke zdraví je ve smyslu Zákona o ochraně veřejného zdraví součástí činnosti zdravotních ústavů a Státního zdravotního ústavu. Hledáte Veřejné zdravo...

INFORMACE

AUTOR
Lidmila Hamplová
DIMENZE
11,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví.pdf

POPIS

Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Je určena studentům bakalářských programů nelékařských zdravotnických oborů na vysokých školách a vyšších odborných školách. Publikace vysvětluje základní pojmy z oblasti veřejného zdravotnictví, problematiku veřejného zdravotnictví na úrovni EU a ČR. Seznamuje se zdravotními a sociálními determinantami ovlivňujícími zdraví populace, zdravotnickými systémy v rámci EU, s úlohou WHO v podpoře zdraví a s jejími komunitními projekty. Dále se věnuje národní zdravotní a sociální politice ČR, jejímu řízení, stávajícímu systému financování léčebně preventivní péče v ČR. Zmiňuje aktuální platné strategické dokumenty pro oblast podpory veřejného zdraví WHO, EU, ČR a platnou legislativu ve vztahu ke zdravotním službám a podmínkám jejich poskytování, ve vztahu k ochraně veřejného zdraví a k lékařským a nelékařským zdravotnickým povoláním. Učebnice se věnuje demografii a problematice zdravotního stavu populace ČR, statistickým ukazatelům, hodnocení a dlouhodobým vývojovým trendům a porovnává tento stav se zdravotním stavem populace vybraných států EU. Současně se kniha zaměřuje na determinanty a rizikové a protektivní faktory životního stylu a chování posilující či poškozující zdraví. Prezentovány jsou nejnovější metody výchovy ke zdravotní gramotnosti a výsledky studie věnované porovnání zdravotní gramotnosti obyvatel vybraných států EU včetně ČR. Zohledňuje úlohu zdravotnických pracovníků při zvyšování zdravotní gramotnosti populace a úspěšné komunitní projekty podpory zdraví dlouhodobě realizované v ČR, které zvyšováním zdravotní gramotnosti cílových skupin populace přispívají k posílení zodpovědnosti za vlastní zdraví obyvatel našeho státu.

Chcete si přečíst knihu?Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lidmila Hamplová. Číst Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY