Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky

Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky - Lucie Česálková, | Dcparkrx.org

...19, 412 s. ISBN 978-80-7004-192-5. Poznámky: [1] O vývoji celého projektu mluvily autorky v rozhlasovém pořadu na Vltavě ... Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky ... ... . Viz Pavel Sladký, Šárka ... I proto je mu k tomuto jubileu vydána kniha a věnována výstava. Laterna magika jako intermediální fúze, výstavní objekt, novomediální koláž, ale i jako instituce a politikum otevírá svou činnost na stránkách knihy Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. Mezi grafickými designéry zvolila Akademie vítězem Jana Matouška, autora vizuální koncepce výstavy a grafického des ... Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky ... . Mezi grafickými designéry zvolila Akademie vítězem Jana Matouška, autora vizuální koncepce výstavy a grafického designu knihy Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. Nejlepší ilustrátorkou roku je Nikola Logosová za ilustrace pro dětské knihy POZOR DOKTOR! Diktátor času. Výstava a kniha představuje Laternu magiku jako médium, instituci i politikum. Reflexe: Film! | | Téma. Po čtyřech letech se završil vědecký výzkum, jehož výsledkem je výstava a kniha Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. Filmová historička a publicistka, šéfredaktorka akademického ... (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Autor: Lucie Česálková ; Kateřina Svatoňová Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958-1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, ... Lucie Česálková, Kateřina Svatoňová (eds.): Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958-1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, kulturními,... Další skvělá zpráva - grafický designér Jan Matoušek získal ve své kategorii cenu CZECH GRAND DESIGN 2019 za vizuální koncepci výstavy o Laterně magice v MeetFactory a grafický design knihy Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. Gratulujeme! (y) I v těchto dnech se dějí pozitivní věci 🌼...

INFORMACE

AUTOR
Lucie Česálková,
DIMENZE
3,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky.pdf

POPIS

Kniha, věnovaná působení Laterny magiky zejména v období let 1958–1992, nepředkládá kompletní dějiny jednoho divadla, ale ukazuje ji jako komplexní fenomén poznamenaný mnoha dobovými, kulturními, uměleckými, personálními, ideovými, politickými, technickými či technologickými proměnami, jež se různě a s odlišnou intenzitou projevovaly v jejích inscenacích. Jeho povaha je určována především mnoha ambivalencemi: Laterna magika je jak fragmentární, tak celistvá, rozptylující i imersivní, minulá i současná, reprodukovaná i živá, tradiční i progresivní, ideologická i k ideologii kritická, lidová i elitní, decentní i voyeurská. S každou inscenací a hlavně s každou novou fasetou, se otevírají další a další protimluvy, komplikace a paradoxy, které ukazují, že právě skrze Laternu magiku má smysl se dívat na kulturu socialistického i postsocialistického Československa posledních šedesáti let.

Chcete si přečíst knihu?Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Česálková,. Číst Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY