Něžná je noc

Něžná je noc - Francis Scott Fitzgerald | Dcparkrx.org

...ogram a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut ... Něžná je noc - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky patří spolu s jeho kultem opředenou impresionistickou novelou Velký Gatsby k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné... Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky, patří k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané díl ... Francis Scott Fitzgerald - Něžná je noc | Čtenářský deník ... ... . Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné pronikavě vykreslenými postavami vyniká zároveň jako hluboká sonda do nejzazších končin individuální lidské existence. Novela Něžná je noc, pojednávající o destruktivním vztahu psychiatra a jeho pacientky, vydal americký spisovatel Francis Scott Fitzgerald v roce 1934. Podle románu byl natočen také stejnojmenný film s Jasonem Robardsem a Jennifer Jonesovou v hlavních rolích....

INFORMACE

AUTOR
Francis Scott Fitzgerald
DIMENZE
11,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Něžná je noc.pdf

POPIS

Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky patří spolu s jeho kultem opředenou impresionistickou novelou Velký Gatsby k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné pronikavě vykreslenými postavami vyniká zároveň jako hluboká sonda do nejzazších končin individuální lidské existence. V roztančené době divokých večírků sledujeme mladého talentovaného lékaře - psychiatra, jenž v sobě cítí dar empatie i poslání pomáhat narušeným lidským bytostem. Ty je třeba milovat profesní odosobněnou láskou, a mladý doktor chce být za svou laskavost milován. Stává se bavičem i utěšitelem svých zámožných krajanů, kteří v Evropě hledají osvobození od dosavadních ctností povinnosti a sebeovládání. V osudovém vztahu k mladé pacientce z miliardářské rodiny jej život strhává do neovladatelného víru. Ernest Hemingway o tomto románu právem prohlásil: "Můžeme se tomu divit, ale při pohledu zpět Něžná je noc promlouvá čím dál víc k našim současníkům." Román přinášíme v novém, moderním překladu.

Chcete si přečíst knihu?Něžná je noc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Francis Scott Fitzgerald. Číst Něžná je noc Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY