Oldřich Hamera

Oldřich Hamera - Eva Čapková | Dcparkrx.org

...odičů a v četbě dobrodružné literatury ... Oldřich Hamera ... . Už od základní školy se zajímal o přírodní vědy, jeho dědeček jej mezitím učil instalatéřině. Category:Oldřich Hamera. From Wikimedia Commons, the free media repository. Jump to navigation Jump to search. Q19602501 ... Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i ... File:Oldřich-Hamera,-2015.jpg - Wikimedia Commons ... . Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na ... Oldřich Hamera. 31623. Zkameněliny. popis: Monotyp, 29x37 cm, signováno vlevo dole Old. Hamera 99. Rám, pasparta, sklo. dražba ukončena: 15.05.2019 19:26:00 ... 1. Art Consulting Praha Topičův salon, Národní třída 9. 1. Art Consulting Brno Steinova vila, Barvičova 23/25. Kontakty Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na komercionalizaci „kulturního provozu". Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na ... Oldřich Hamera, monotyp. Proto můžeme v jedné z vitrín vidět „malující kameny", tedy minerály, které svojí kresbou a barevností připomínají nejrůznější krajiny, anebo třeba zvířata či portréty lidí. Další vitrína je věnována Úvalům a okolí. Jsou v ní nálezy, které tento grafik a zároveň i amatérský ... Ano, výstava "Kameny, Hamera, Mácha" se uskutečnila v Suchardově domě v květnu 1998. Pomáhal jsem tehdy s realizací, bylo to náročné… Zvlášť polední pauza "na polívčičku" na "Baráčku". Tehdy poslouchala celá hospoda a Olda vyprávěl… Oldřich Hamera. 31622. Strukturální grafika. popis: Monotyp, 20x16 cm, signováno dole uprostřed Old. Hamera 66. Rám, pasparta, sklo. dražba ukončena: 15.05 ... Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na komercion...

INFORMACE

AUTOR
Eva Čapková
DIMENZE
4,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Oldřich Hamera.pdf

POPIS

Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na komercionalizaci „kulturního provozu“.Kniha přináší vůbec poprvé přehled vývoje Hamerova grafického díla od šedesátých let do současnosti. Přestavuje nejen netradiční techniky objevené v polovině padesátých let jeho „učitelem“ a našim předním grafikem Vladimírem Boudníkem, jež Hamera upravuje a dodnes rozvíjí, ale i vlastní monotypické postupy a poodhaluje tajemství své tvorby. Hamerovo dílo je ukázkou stírání hranic mezi uměleckou tvorbou a jednotlivými vědními obory, kterým se umělec po celý život s vášní věnuje – mineralogie, paleontologie a geologie. V textové části knihy Hamera vypráví o svém přátelství s Vladimírem Boudníkem, Bohumilem Hrabalem, se kterým prožil více než třicet let, i o setkáních s dalšími osobnostmi kulturního života. Kniha se věnuje také Hamerově neoficiální vydavatelské činnosti sedmdesátých a osmdesátých let.

Chcete si přečíst knihu?Oldřich Hamera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Čapková. Číst Oldřich Hamera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY