Naše česká věc

Naše česká věc - Dagmar Hájková | Dcparkrx.org

... 1997 do 2006 Naše česká věc Autor: Hájková, Dagmar Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074220869 ISBN: 978-80-7422-086-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 162 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2011 (1 ... Naše česká věc - Dagmar Hájková | Databáze knih ... . vydání) Za první světové války se stal běžnou součástí slovníku krajanských komunit pojem "naše česká věc". Zjednodušeně se tak nazýval program československého zahraničního odboje, jehož cílem byl rozpad Rakousko-Uherska a vznik nezávislého československého státu. Věc: Omluva za samet Neděle 17. 11. ... Od ledna se na obrazovky ČT vrací úspěšný cyklus publicistických dokumentů Ta naše povaha česká. V lednu to bude patnáct let od doby, kdy tři stávkující studenti architektury VUT v B ... věc - ABZ slovník českých synonym ... . Věc: Omluva za samet Neděle 17. 11. ... Od ledna se na obrazovky ČT vrací úspěšný cyklus publicistických dokumentů Ta naše povaha česká. V lednu to bude patnáct let od doby, kdy tři stávkující studenti architektury VUT v Brně vyslovili nedůvěru pedagogovi, jenž proslul svým arogantním a povýšeneckým chováním. ... Za první světové války se stal běžnou součástí slovníku krajanských komunit pojem "naše česká věc". Zjednodušeně se tak nazýval program československého zahraničního odboje, jehož cílem byl rozpad Rakousko-Uherska a vznik nezávislého československého státu. Naše česká věc Autor Dagmar Hájková. Za první světové války se stal běžnou součástí slovníku krajanských komunit pojem "naše česká v...

INFORMACE

AUTOR
Dagmar Hájková
DIMENZE
10,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše česká věc.pdf

POPIS

Za první světové války se stal běžnou součástí slovníku krajanských komunit pojem "naše česká věc". Zjednodušeně se tak nazýval program československého zahraničního odboje, jehož cílem byl rozpad Rakousko-Uherska a vznik nezávislého československého státu. "Boj za českou věc" se stal součástí diskursu českých krajanů o jejich vztahu k bývalé vlasti i o postavení v nové zemi a válečné konflagrace jim poskytla inspiratívní rámec pro řešení otázky vlastní identity.

Chcete si přečíst knihu?Naše česká věc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dagmar Hájková. Číst Naše česká věc Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY