Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939

Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 - Hana Bortlová-Vondráková (ed.), | Dcparkrx.org

...912-1939. HALLIBURTON Richard. Info: Regia, 2019 (1 ... Halliburton Richard | Knihkupectví Karolinum ... .) - váz., 184 str. Z angl. přel. H. Bortlová-Vondráková V českém prostředí bylo dílo Richarda Halliburtona dobře známé už v době před druhou světovou válkou. Leckdy bláznivé příběhy amerického dobrodruha si v Československu udržely oblibu a vycházely i po roce 1945. Čeští čtenáři tak mají přístup téměř k celému Halliburtonovu dílu a díky výboru Po stopách dobrodruha už také k části jeho korespondence. Po stopách dobrodruha Z dopisů rodičům a př ... Kniha: Halliburton Po stopách dobrodruha | Knihy.ABZ.cz ... . Po stopách dobrodruha Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 Halliburton Richard. V českém prostředí bylo dílo Richarda Halliburtona dobře známé už v době před druhou světovou válkou. Leckdy bláznivé příběhy amerického dobrodruha si v Československu udržely oblibu a vycházely i po roce 1945. Nová kniha. Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 - Richard Halliburton. V českém prostředí bylo dílo Richarda Halliburtona dobře známé už v době před druhou světovou válkou. Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 . Richard Halliburton; Richard Halliburton . 3,0 . Sledovať autora . Geografia a cestovanie Romány. Všetky knihy autora ... Ctitelům Halliburtonových cestopisů otevírá Po stopách dobrodruha zcela nový pohled na úspěšného spisovatele. Autor dopisů se zdá být autentičtějším ... Halliburton Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181 Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939. Manufacturer: Regia. Varianta: Kniha 199 K ... Ctitelům Halliburtonových cestopisů otevírá Po stopách dobrodruha zcela nový pohled na úspěšného spisovatele. Autor dopisů se zdá být autentičtějším Halliburtonem než dobrodruh ve vodách Panamského průplavu či na hřbetě slona ... Halliburton: Po stopách dobrodruha. Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 Z anglického originálu vydaného roku 1940 vybrala a přeložila Hana Bortlová-Vondráková. Redakční úprava Otilie Grezlová. Předmluva Josef Opatrný. Ilustrace Anna Ruizová a sám...

INFORMACE

AUTOR
Hana Bortlová-Vondráková (ed.),
DIMENZE
8,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939.pdf

POPIS

V českém prostředí bylo dílo Richarda Halliburtona dobře známé už v době před druhou světovou válkou. Leckdy bláznivé příběhy amerického dobrodruha si v Československu udržely oblibu a vycházely i po roce 1945. Čeští čtenáři tak mají přístup téměř k celému Halliburtonovu dílu a díky výboru Po stopách dobrodruha už také k části jeho korespondence. Ctitelům Halliburtonových cestopisů otevírá Po stopách dobrodruha zcela nový pohled na úspěšného spisovatele. Autor dopisů se zdá být autentičtějším Halliburtonem než dobrodruh ve vodách Panamského průplavu či na hřbetě slona překonávajícího v Hannibalových stopách Alpy. Na jedné straně lze v textech listů sledovat racionální a cílevědomou cestu ke splnění pisatelových snů a plánů (což kontrastuje s hojně zastávaným názorem tehdejší americké literární kritiky, která Halliburtonovy knihy vnímala jako dílo impulzivního, dětinského jedince), na druhé straně je v dopisech také vidět jeho hluboký vztah především k rodičům, ale i blízkým přátelům, kterým se „vypisoval“ ze svých dojmů, myšlenek, frustrací i radostí. Korespondence dává tušit rozporuplnou osobnost trpící častými výkyvy nálad, úzkostmi i mániemi. Místy je natolik osobní a důvěrná, že žánrově hraničí s autobiografií.

Chcete si přečíst knihu?Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Bortlová-Vondráková (ed.),. Číst Po stopách dobrodruha: Z dopisů rodičům a přátelům 1912-1939 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY