Evropské jaro

Evropské jaro - Kaspar Colling Nielsen | Dcparkrx.org

...řuje. Tisíce lidí vyšly do ulic řady slovenských měst, ale překvapivě i evropských a českých ... Fragmenty - Přiblížilo se evropské jaro? ... . Konaly či konají se v nich pochody a pietní shromáždění k uctění památky zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Největší akce se uskutečnila v Bratislavě pod heslem Nechceme zpět 90 ... Evropské jaro je kontroverzním vyprávěním o čtyřech lidských osudech a stavu Evropy na začátku nového tisíciletí. Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných vědců novou společnost, je ... Evropské jaro - Kaspar Colling Nielsen | Databáze knih ... . Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných vědců novou společnost, jež má za úkol spojit nejidyličtější prvky starého světa s nejnovějšími technologickými výdobytky. Evropské jaro je kontroverzním vyprávěním o čtyřech lidských osudech a stavu Evropy na začátku nového tisíciletí. Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných vědců novou společnost, jež má za úkol spojit nejidyličtější prvky starého světa s nejnovějšími technologickými výdobytky. Evropské jaro je groteskním a provokativním příběhem o svobodě, rovnosti a různých druzích společenství v blízké budoucnosti, která se zdá být nepředstavitelná, děsivá i svůdná zároveň.Kniha je kontroverzním líčením čtyř lidských osudů a stavu Evropy na počátku nového tisíciletí. Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných ... Evropské jaro začíná i pro dvojici českých klubů. Slavia zažije, jaké to je hrát nejen v domácí konkurenci na sklonku zimy po 11 letech. Pražané na domácím hřišti rozehrají dvojzápas 2. kola Evropské ligy proti belgickému Genku a budou chtít potvrdit dobrou formu z posledních měsíců. Úřadující mistři z Plzně hostí Dinamo Záhřeb a jdou do utkání s cílem ... Jaro Novák popisuje Švédsko jako „nekorupční zemi", se spolehlivou sociální jistotou. Říká se, že vše v tomto životě je relativní. S jeho popisem... Má to poetický název Evropské jaro, pro účastníky je to DiEM25 a stojí zatím nejen Yanis Varoufakis (ten, co si nechtěl nechat líbit diktát velkých bank jako ministr financí), ale i tací jako Julian Assange (ten, co ještě nebyl vydán do vězení v USA), prostě spolek! Tož jsem se tam taky přihlásil....

INFORMACE

AUTOR
Kaspar Colling Nielsen
DIMENZE
6,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Evropské jaro.pdf

POPIS

Evropské jaro je kontroverzním vyprávěním o čtyřech lidských osudech a stavu Evropy na začátku nového tisíciletí. Na dánském ostrově Lolland vybuduje řada mezinárodně uznávaných vědců novou společnost, jež má za úkol spojit nejidyličtější prvky starého světa s nejnovějšími technologickými výdobytky. Do této venkovské idylky se z Kodaně přestěhují vysloužilý galerista Stig s manželkou Elisabeth, která zde díky skvělým badatelským výsledkům v oblasti neurologie dostane místo ve výzkumném týmu. Spolu s nimi na ostrov odchází i jejich anorektická dcera Emma, jež se ale po krátkém čase vydává do Afriky, aby pomohla tamní zcela nové paralelní společnosti postavit se na nohy. Chce tak dostát svým idealistickým představám o lidských právech a stává se ústřední postavou v podpoře nechtěných muslimských uprchlíků, které dánská vláda deportuje do Mosambiku, kde pro ně zbudovala ze starých Marsk-kontejnerů nové město Frederiksstad. Stig přestává věřit, že umění dokáže v dnešní společnosti hrát ještě nějakou roli. Podle něj zažívalo autenticitu naposledy v osmdesátých letech a současní umělci malující donekonečna všemožné kruhy v něm vzbuzují jen opovržení. Poslední zbytky respektu si u Stiga uchoval jen oceňovaný výtvarník Christian, jenž zobrazuje degenerující lidi, kteří na jeho plátnech srůstají s přírodou. Stig Christiana přemluví, aby se za ním přestěhoval do nové společenské komunity na Lolland, kde si Stig zatím pořídil aljašského malamuta, se kterým objevuje krásy přírody. Christian v umělecké sféře pociťuje podobné deziluze, ale jeho inspirace se s až nečekanou silou obrodí, když potká mladičkou a inspirativní naivní Miu, která zbožňuje Christianův penis a neklade příliš mnoho otázek. Idylický život na Lollandu pokojně pokračuje až do vážné a nečekané nehody, která ovšem Stigovi umožní vytvořit úžasné umělecké dílo, jež podle jeho názoru definuje nové standardy, podle kterých má umění společnosti stále co nabídnout. Umělecké dílo ovšem vyžaduje jisté oběti.

Chcete si přečíst knihu?Evropské jaro ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kaspar Colling Nielsen. Číst Evropské jaro Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY