Pránájáma: dech jógy

Pránájáma: dech jógy - Gregor Maehle | Dcparkrx.org

...e a pránájáma (plný jógový dech) . ... Pránájáma - Wikipedie ... .. Celé lekce jógy. Krátké sekvence jógy. Dýchaní a relaxace . Pozdravy slunci. Jóga pro těhotné . Jógová terapie . Naučte se. Powerjóga . Hathajóga . Vinjásajóga . Vitální (hormonální) jóga. Zdravá záda a střed těla ... Pránajáma a dech Pránajáma je jedním ze základních pravidel Pataňdžaliho systému jógy, který nastiňuje práci s energií (dechem). Dechové techniky jsou prostředkem pr ... Čtvrtý stupeň jógy - Pránajáma - Yogapoint ... . Dechové techniky jsou prostředkem pro příjem kosmické energie (prány), bez které by nebyl život. Pro Vinyasu jsou typické čtyři aspekty: počítání dechu, pohled, dech a sekvence ásan. Hatha jóga Je systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Pro Vinyasu jsou typické čtyři aspekty: počítání dechu, pohled, dech a sekvence ásan. Hatha jóga Je systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli). Plný jógový dech je základný dechovou technikou, kteoru by měl každý jogín zvládnout. Není to nic těžkého a bude se vám to hodit i v běžném životě. Takže nádech a pusťte se do čtení! Na vlně dechu Na lekcích jógy se můžeme … Přečíst celý článek Plný jógový dech pro jógu i pro život Šivánandova pránájáma. Technika: Pohodlně se posaď na židli, pohovku nebo křeslo. Nadechni vzduch oběma nosními dírkami tak dlouho, jak to je pohodlné. ... jak to je pohodlné. Zadrž dech na tak dlouho, jak to je pohodlné. Opakuj při zádrži dechu svou išta mantru 1 nebo „óm". Pak vydechni tak dlouho, jak to je pohodlné ... Základem je takzvaný plný jógový dech. Dechu se velmi věnuje odvětví jógy pránájáma. To ovšem neznamená, že se využívá pouze zde. Jógový dech je základem každého cvičení - např. při držení náročnější pozice je dech velmi důležitý, jinak budete z lekce odcházet spíše unavení a vysílení. Tento prastarý systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany-pozice těla, pránájáma-ovládání dechu a meditace-zklidnění mysli, je znám také pod názvem Radža jóga (královská jóga pevné vůle a sebekázně). Hlavním důvodem k praktikování Hatha jógy je zlepšení mentálního a fyzického zdraví....

INFORMACE

AUTOR
Gregor Maehle
DIMENZE
9,90 MB
NÁZEV SOUBORU
Pránájáma: dech jógy.pdf

POPIS

Svou třetí knihou se Gregor Maehle snaží přispět k renesanci pránájámy, jógové školy dechu. Po celá tisíciletí byla pránájáma považována za ústřední část jógy, za hlavní hnací sílu duchovního rozvoje. Aby poukázal na její důležitost, podporuje autor svá zjištění stovkami citací z jógových spisů. Také mimořádně detailně popisuje, jak pránájáma propojuje praxi pozic (ásany) s jógovou meditací a proč urychluje postup v obou z nich. Kniha dále obsahuje nebo popisuje: zdravotní účinky pránájámy a její terapeutické využití, mentální a duchovní přínosy pránájámy, vliv pránájámy na mozkové hemisféry a rovnováhu nervového systému, detailní pokyny k praxi pránájámy a ilustrace hlavních technik (např. nádíšódhany, súrjabhédany, bhastriky a dalších), pozice pro praxi pránájámy, popis krijí, používání bandh a manter, vhodnou stravu, pořadí, v jakém se lze techniky pránájámy učit a jak na sebe navazují s ostatními částmi jógy, souvislost mezi pránájámou a probouzením kundaliní a další.

Chcete si přečíst knihu?Pránájáma: dech jógy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gregor Maehle. Číst Pránájáma: dech jógy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY