Duše je ryba

Duše je ryba - Ester Fischerová | Dcparkrx.org

.... Sumec to není, ale je to ryba. Konečně ... Ryby - znamení zvěrokruhu | Charakteristika Ryb ... . Štika předvádí u lodi několik přemetů. Trojháček ale pevně sedí v čelisti. Marná snaha se osvobodit. V tu chvíli se předešlé hodiny nezdaru mažou a do rybářovo duše se vrací optimismus. Na sviatkoch si nepotrpí. Nech je to kedykoľvek, obdarovať by ste ju ale mali. Po čase… Po čase si ryba s levom uvedomia rozdiely, ktoré medzi nimi môžu spôsobovať priepasť. Ryba je totiž voda, lev oheň. A to sa b ... Duše je ryba | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Ryba je totiž voda, lev oheň. A to sa bije. Ryba nehovorí o citoch, ale práve to levici veľmi prekáža. Kromě duše jsme s sebou neměli nic, ani tašku. Ryba pouštěla sliz a udržet ji v holých dlaních bylo nemožné. Zabalili jsme ji do Fandova trička a vydali se na cestu k vesnici. Tom koulel gumu po rozpálené asfaltce a my jsme šli za ním s němou kořistí oblečenou do trička střídavě v náručí toho i toho i toho. Někteří lidé jsou zkrátka staré duše a je zapotřebí je tak vnímat. Když jste jedněmi z těch, které nazývají blázny, protože si myslí, že umí vycítit lidskou energii, nebo jste poustevníky, protože potřebujete být sami, případně jste podivíny, neboť věříte v alternativní věci, nejlepší, co můžete udělat, je zůstat věrní sami sobě. Ryba je citově založená. Pokud je vše v jejím okolí v pořádku, je šťastná, veselá a rozpustilá. Jakmile nastanou problémy, zpanikaří a je náhle zle. Ryby potřebují být neustále ujišťovány, že vše v jejich okolí je tak, jak má být. Mysl Rybek je křehká, nemají v sebe velkou důvěru. Druhá je domovem větrů. Třetí obývají zbožní tvorové. Čtvrtá země je peklem pro duše hříšných lidí. Pátá země je domovem obřích škorpiónů a hadů pekla. Šestou zemi Bůh určil pro zatracené duše. Sedmá země je položena nejníže a je domovem Iblíse, hlavního Ďábla a jeho zlých džinů....

INFORMACE

AUTOR
Ester Fischerová
DIMENZE
6,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Duše je ryba.pdf

POPIS

Duše a ryba jsou násobnou metaforou, které je možné rozumět v jejich jednotě nebo jako jinému stvoření, ale také jako víře, vztahu k Bohu či vlastní tělesnosti. Ester Fischerové jde v její druhé básnické sbírce o zachycení komplikovaných vztahů mezi abstraktním a konkrétním, mezi fyzickým a psychickým, epickým a lyrickým, mezi mikro- a makrosvětem. A ku pomoci jsou jí kromě vlastní bohaté obraznosti duchové polomrtvých či postižených tvorů souše nebo vodního živlu, symboly několika náboženství i křivky ženských ňader.

Chcete si přečíst knihu?Duše je ryba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ester Fischerová. Číst Duše je ryba Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY