Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2018

Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2018 - Ladislav Benyovszky (ed.), | Dcparkrx.org

...žstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku ... Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2012 ... ... . V centru Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum pro rok 2016 stojí obsáhlejší studie Roberta Kanócze, která je pozoruhodnou diskusí možností a dosahu nejzákladnějších ontologických východisek, a zároveň nárysem vlastního filosofického stanoviska autora. „Varia" v podobě zásadnějších reflexí připomínají 40. výročí úmrtí Martina Heideggera a ... Ročenka pro filosofii a feno ... Fenomenologická ročenka | Centrum fenomenologického výzkumu ... . výročí úmrtí Martina Heideggera a ... Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum je novou publikační platformou živého bádání v oblasti české a slovenské filosofie. Autory prvního svazku, který se koncentruje kolem problematiky časovosti lidské existence, jsou Ladislav Benyovszky, Tomáš Holeček, Klement Mitterpach, Aleš Novák, Jaroslav Novotný, Marie ... Fenomenologická ročenka 2019 . Fenomenologická ročenka 2019 navazuje na předchozích osm ročníků Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum, která vycházela mezi léty 2011-2018 a jejímiž vydavateli postupně byli Aleš Novák a Ladislav Benyovszky. Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum je novou publikační platformou živého bádání v oblasti české a slovenské filosofie. Autory prvního svazku, který se koncentruje kolem problematiky časovosti lidské existence, jsou Ladislav Benyovszky, Tomáš Holeček, Klement Mitterpach, Aleš Novák, Jaroslav Novotný, Marie Pětová, Václav Zajíc a Richard Zika. Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum je novou publikační platformou živého bádání v oblasti české a slovenské filosofie. Autory druhého svazku jsou Ladislav Benyovszky, Tomáš Holeček, Jakub Marek, Aleš Novák, Jaroslav Novotný a Václav Zajíc. Jádrem pátého svazku Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum (2015) je reflexe prof. Kennetha Maly nad problematikou Heideggerových Beiträge (1936/38). Reflexe však nesleduje jen základní obsahové problémy tohoto dnes již slavného torza. Vzhledem k tomu, že prof. Maly je překladatelem tohoto díla do angličtiny, reflexe seznamuje i s nelehkými problémy ... Bludní Holanďané německé kunsthistorie. In: Aleš Novák (ed.), Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum MMXIII, Praha: Togga 2013, pp. 227-241. In: Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum VII. (Eds. Ladislav Benyovszky a Josef Matoušek) Praha: Togga, 2017, s. 197-253. ISBN 978-80-7476-130- . Bojda, Martin. ,,Utrpením k radosti." Umění jako fenomenologie humanity. (Romainu Rollandovi k 150. narozeninám) In: Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum VI. (Ed. Jádrem pátého svazku Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum (2015) je reflexe prof. Kennetha Maly nad problematikou Heideggerových Beiträge (1936/38). Reflexe však nesleduje jen základní obsahové problémy tohoto dnes již slavného torza....

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Benyovszky (ed.),
DIMENZE
5,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2018.pdf

POPIS

Ročenku pro filosofii a fenomenologický výzkum (2018) uvádí rozsáhlejší anglicky psaná stať Filipa Horáčka o Synesiově listu o námořní plavbě roku 401, která po přípravné části zabývající se problematikou fikce a fakticity v tomto dopise ukazuje, jak „kulturně-kanonické texty“ pojímání jednak předcházejí, jednak směřují jeho reflexi. Rozsahově široká stať Martina Bojdy Racionalismus Zjevení: Soulad přírody a milosti podle Andrease Webera v Čechách vůbec poprvé podává informaci o tomto dnes i v Německu téměř zapomenutém představiteli fyzikotheologického myšlení, vyrovnávajícího se s Leibnizovým racionalismem. V kontextu fenomenologického uvažování o „jiném“ se pohybují stati Taťány Petříčkové a Richarda Ziky a úvahy Jaroslava Novotného, Josefa Kružíka, Matouše Kvapila a Filipa Timingeriu a jednotí (obecně vyjádřeno) výzkum motivu řeči v umění a myšlení.

Chcete si přečíst knihu?Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2018 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Benyovszky (ed.),. Číst Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2018 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY