Historické klavíry v Čechách a na Moravě

Historické klavíry v Čechách a na Moravě - Bohuslav Čížek | Dcparkrx.org

...ch mistrů 18. a první poloviny 19. století na území České republiky ... Kniha: Historické klavíry v Čechách a na Moravě II | Knihy ... ... . Kniha: Historické klavíry v Čechách a na Moravě (Bohuslav Čížek). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! 373 Kč Historické klavíry v Čechách a na Moravě II - Čížek Bohuslav poloviny 19. století na území České republiky. Zde se prezentují výsledky nového systematického průzkumu, jenž přinesl jednak zjištění dalších nástrojů již dříve pojednaných výrobců, jednak i mnoho dalších klavírů dnes zcela neznámých zhotovitelů, ve snaze o přehled co nejúplnější. Objednávejte knihu Historické klavíry v Čechách a na Moravě v inte ... Kniha: Historické klavíry v Čechách a na Moravě II | Knihy ... ... . Objednávejte knihu Historické klavíry v Čechách a na Moravě v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Historické klavíry v Čechách a na Moravě II. Historical Keyboard Instruments in Bohemia and Moravia II. ČÍŽEK Bohuslav. Info: Togga, 2016 (1.) - váz., 180 str. Do angl. přel. D. R. Beveridge EAN: 9788074760808 ISBN: 978-80-7476-080-8. Hodnocení: 0 hodnocení ... Historické klavíry v Čechách a na Moravě Autor: Čížek, Bohuslav Nakladatel: Togga EAN: 9788087258453 ISBN: 978-80-87258-45-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 184 stran, česky, anglicky Rozměry: 23,5 × 29,5 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Jazyk: Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě (zkráceně České dějiny či Palackého Dějiny) je životní historické dílo...

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Čížek
DIMENZE
5,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Historické klavíry v Čechách a na Moravě.pdf

POPIS

V této práci předkládá autor PhDr. Bohuslav Čížek, CSc., emeritní kurátor sbírky hudebních nástrojů Národního muzea v Praze, první ucelený přehled o dochovaných klávesových chordofonech vybraných mistrů 18. a první poloviny 19. století na území České republiky. Z relativně velkého počtu 37 dochovaných klavichordů je autorsky určených jen osm, ve výrazně menším množství cembal a spinetů jsou zastoupeny pouhé čtyři osobnosti. Výběr 38 stavitelů kladívkových klavírů a jejich synů se řídí jednak jejich domácím, ale i mezinárodním významem. Jsou tu slavní vídeňští mistři, jejichž práce se dochovaly v domácích i zahraničních sbírkách, jako Walter, Graf nebo Streicher, ale i tací, o nichž víme jen z matrik a městských knih, ale dosud nebyl znám žádný jejich dochovaný nástroj, například Mallek, Leschen či Pfeifer. Všechny uvedené nástroje starých mistrů, dochované na území České republiky, jsou zařazeny na základě autorova osobního studia; jejich další díla, uložená v zahraničních sbírkách, jsou prezentována vesměs na základě údajů katalogů či soupisů v uvedených pracích. Katalogizační údaje o nástrojích každého jednotlivého mistra doprovází barevná fotografie alespoň jednoho jeho nástroje, popř. i jeho detailu. Kniha je důsledně dvojjazyčná, anglická verze z pera muzikologa dr. Davida R. Beveridge umožňuje v odborných kruzích její celosvětové užití.

Chcete si přečíst knihu?Historické klavíry v Čechách a na Moravě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Čížek. Číst Historické klavíry v Čechách a na Moravě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY