Eutanazie pro a proti

Eutanazie pro a proti - Petr Bartůněk (ed.), | Dcparkrx.org

...vají Hippokratovou přísahou a důrazem na to, že lékaři nezabíjejí, nebo poukazem na šikmou plochu a obavu ze zneužití těchto praktik u „slabých" pacientů ... Eutanazie - pro a proti - Ptáček Radek, Bartůněk Petr a ... ... . Publikace Eutanazie - pro a proti představuje výjimečné a v domácí odborné literatuře ojedinělé dílo. V jistém smyslu je ztělesněním znepokojující a mnohovrstevnaté otázky, zda člověk může ze svého rozhodnutí ukončit svůj život a zda mu k tomu smí napomoci lékař nebo zdravotník. Kniha: Eutanazie pro a proti - Radek Ptáček; Petr Bartůněk. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny ... Eutanazie - pro a proti - Petr Bartůněk, kolektiv autorů ... ... . Kniha: Eutanazie pro a proti - Radek Ptáček; Petr Bartůněk. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... EUTANAZIE - PRO A PROTI konference České lékařské komory úterý 14. května 2019, 9.30-16.30 hodin Kongresové centrum Hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3 Česká lékařská komora si Vás dovoluje pozvat na konferenci „EUTANAZIE - PRO A PROTI", která navazuje na úspěšnou konferenci z roku 2012. Mezi odbornou i laickou veřejností podle nového průzkumu České lékařské komory přibývá zastánců uzákonění eutanazie. Měla by být v České republice povolená e... Kniha: Eutanazie pro a proti (Radek Ptáček a Petr Bartůněk). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! senát 2020 / o mně / blog / obrazy / životopis / kontakt / weby. Kaleidoskop 2017/03 Eutanazie a asistovaná sebevražda - pro a proti? Etická rozvaha nad stěžejním tématem předělu života a smrti není nikdy jednoduchá, ale patrně o to důležitější pro osobní zrání člověka. Kniha Eutanazie - pro a proti představuje zcela unikátní dílo, na jehož sepsání se podíleli přední domácí autoři. Jde o ucelenou monografii, která diskutuje problematiku eutanazie, asistované smrti a dalších jevů v relativně komplexních souvislostech. Na letošním veletrhu pohřebnictví v Amsterdamu si mo...

INFORMACE

AUTOR
Petr Bartůněk (ed.),
DIMENZE
4,12 MB
NÁZEV SOUBORU
Eutanazie pro a proti.pdf

POPIS

Otázka „eutanazie ano, či ne" prochází historií medicíny. Vede cestami práva, filozofie, náboženství, etiky, psychologie i obecného kulturního kontextu. A je zkoumána prizmatem individuálního pohledu každého z nás, v závislosti na našem jedinečném uspořádání osobnosti, životní zkušenosti, etapě života, temperamentu, našem intimním osobním příběhu a jeho propojení a vztahy s životy našich blízkých. Co je „život nehodný života", co je nesnesitelné, stejně jako míru naděje, můžeme vnímat - za svou osobu - každý jinak. Od toho se odvíjí i náš postoj k případnému řešení pro nás dále neúnosné bezvýchodnosti. Na škále počínající naprostým a zásadním zavržením eutanazie přes tiché přehlížení eutanazie pasivní až po liberální postoj, v různé podobě kodifikovaný v současné legislativě řady států. V současných průzkumech se většina občanů naší republiky přiklání k souhlasu s eutanazií. Domnívám se, že většina těch, kteří legalitu eutanazie podporují, vnímá tuto otázku především s ohledem na preferenci případné osobní volby, připuštění toho, jak by sami uvažovali. Máme právo rozhodnout o vlastním životě? Má být naše vůle k volbě ukončení vlastní cesty kontrolována, ovlivňována či omezována vůlí někoho jiného? Máme mít právo žádat o pomoc s realizací našeho rozhodnutí? Možná poněkud opomíjenější je ovšem druhá strana dilematu. Kdo má být oním pomyslným průvodcem odcházejícího? Jak se s takovou rolí vyrovnat? Jak ji pojmenovat? Jak sladit právo mé volby cesty a kontroverzní roli zmíněného „průvodce" s obecně pozitivními závazky medicíny? Věřím, že tato kniha nám v hledání odpovědí pomůže, a to možná i cestou otevření otázek, které jsme si dosud neuvědomili.

Chcete si přečíst knihu?Eutanazie pro a proti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Bartůněk (ed.),. Číst Eutanazie pro a proti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY