Tyll

Tyll - Daniel Kehlmann | Dcparkrx.org

...nt and unusual piece of historical fiction, an omnium-gatherum of legendary figures, real historical personages and events, mysticism, scholarship, high diplomacy & the ... Ed Tyll Show Official Site - Ed Tyll Official Radio Show ... ... ... Tyll travels through a Europe devastated by conflict, encountering fraudsters, soldiers and royalty, including Queen Elizabeth of Bohemia, whose love of Shakespeare chimes with Tyll's own sense ... Tyll Ulenspiegel, anachronistisch auf fremde Bühne gewillkürt, muss seinen inhaltlich völlig anders besetzten Namen, für eine Story im dreißigjährigen Kriege hergeben. Der Autor ergeht sich fortwährend im Abschweifen in bedeutungslose Randaspekte, der jeweiligen Situationen, die zu nichts beitragen, nur anöden, das Konvolut weiter ... Amazon.com: Tyll: A Novel (9781524747466): Kehlmann ... ... . Der Autor ergeht sich fortwährend im Abschweifen in bedeutungslose Randaspekte, der jeweiligen Situationen, die zu nichts beitragen, nur anöden, das Konvolut weiter ... "Daniel Kehlmann's Tyll is a laugh-out-loud-then-weep-into-your-beer comic novel about a war . . . Ambitious, clever, tricksy, self-reflective . . . Tyll is also a thoroughly contemporary novel. It is artful and ironic and self-conscious . . . It's operatic in its gestures and heartbreaking in its absurdity. Not so Tyll. Set in early 17th-century Europe, it takes place during the thirty years' war, a sectarian power struggle over the Holy Roman Empire, which ravaged Germany and left millions dead. Daniel Kehlmann's "Tyll" begins with a bravura opening chapter reminiscent of Shirley Jackson's short story "The Lottery."The setting is a small village in Central Europe, early in the ... Tyll "has heard his father say everything that can be said." Claus is an autodidact who has scavenged a large library; the book that most fascinates him is the one he hasn't read, because he ... Till Eulenspiegel (German pronunciation: [tɪl ˈʔɔʏlənˌʃpiːɡəl], Low German: Dyl Ulenspegel IPA: [dɪl ˈʔuːlnˌspeɪɡl̩]) is the protagonist of a German chapbook published in 1515 (a...

INFORMACE

AUTOR
Daniel Kehlmann
DIMENZE
9,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Tyll.pdf

POPIS

Román úspěšného a oceňovaného německého prozaika Daniela Kehlmanna (čeští čtenáři znají už jeho Vyměřování světa) je německou kritikou pokládán za umělecký vrchol jeho dosavadního díla. Ožívá zde legendární postava středověkého kejklíře a jízlivého šprýmaře Tylla Ulenspiegela, přenesená ovšem do období třicetileté války. Magická postava Tylla, nadaného téměř nadlidskými schopnostmi, se stává symbolem kruté a proměnlivé doby. Ocitá se u klíčových dobových událostí a my se spolu s ním stáváme svědky řádění inkvizice a čarodějnických procesů ve Flandrech, putujeme po válečných bojištích morem sužované Evropy, sledujeme osudy zimního krále Fridricha Falckého a zblízka nahlížíme do intrik a bojů o politickou nadvládu v Evropě. Tyll se dokonce zúčastní obléhání Brna. Události se spojují v barvitou fresku, působivou výpověď o lidské omezenosti a pověrčivosti, o fanatismu i pokrytectví, o schopnosti manipulace s lidmi, ale i o síle umění. „Kehlmann je jazykový kouzelník. Jeho čtenáři třicetiletou válku přímo cítí na těle, v ústech i v nose. Jeho román je špinavý, vlhký a studený, páchne morem, smrtí a zkázou – a přesto přitakává životu a je nesmírně vtipný. Zkrátka, Tyll je zatraceně dobrý.“ - ZDF heute-journal „Tyll je nejlepší román, jaký Daniel Kehlmann dosud napsal. (…) Tyll je Kehlmannovo vítězství nad dějinami, jeho historický triumf.“ - Der Spiegel „Mistrovské dílo (…). Navíc nejvýjimečnější evropský román po mnoha letech (…). V neposlední řadě je to velkolepé divadlo, kino a krásná literatura v jednom. (…) Daniel Kehlmann se dostal na umělecký vrchol.Neue Züricher Zeitung Vydání knihy podpořil Goethe Institut.

Chcete si přečíst knihu?Tyll ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Kehlmann. Číst Tyll Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY