Vývoj života – deset velkých vynálezů evoluce

Vývoj života – deset velkých vynálezů evoluce - Nick Lane | Dcparkrx.org

...obněji než kdykoli předtím. Lane s pomocí této pokladnice nového vědeckého poznání mistrně rekonstruuje dějiny života a popisuje deset největších vynálezů evoluce zvolených podle jejich dopadu na žijící svět, významu pro dnešní organismy a ... Nick Lane: Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce ... ... ... Recenze: Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce Úspěchy evoluce v deseti bodech. Lógr magazín, 11. listopadu 2011, autor: Ondřej Horák Podtitul: "Deset velkých vynálezů evoluce" Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života. Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? Všechny informace o produktu Kniha Vývoj života -- deset velkých vynálezů evoluce - Nick Lane, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Výv ... Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce - Nick Lane ... ... . Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? Všechny informace o produktu Kniha Vývoj života -- deset velkých vynálezů evoluce - Nick Lane, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vývoj života -- deset velkých vynálezů evoluce - Nick Lane. Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce Nick Lane Nakladatel: KNIHA ZLÍN 2012 Největší vynálezy evoluce, které změnily živý svět. Populárně-naučná publikace. Issuu company logo. ... vývoj života deset velkých vynálezů evoluce. L. D. L. N. V. C T C. 92f248e527_92180566_o2.jpg Deset velkých vynálezů evoluce Kniha Zlín, 2011, překlad Vojtěch Názov: Vývoj života - deset velkých vynálezů evoluce Autor: Nick Lane Bežná cena: 15,49€ Jazyk vydania: Čeština Vydavateľ: KNIHA ZLÍN Väzba: brožovaná lepená Fornát: x mm Počet strán: 398 Expedícia/Vydanie: 2017-02-01/1 ISBN: 9788087162859 Žáner: Non-fiction Edícia: TEMA Vek od: 15 Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života. Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Vývoj života deset velkých vynálezů evoluce biologie evoluce vznik života zajímavosti. ... Lane vysvětluje, jak každý z velkých vynále...

INFORMACE

AUTOR
Nick Lane
DIMENZE
10,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Vývoj života – deset velkých vynálezů evoluce.pdf

POPIS

Uznávaný biochemik Nick Lane skládá s využitím těch nejnovějších vědeckých poznatků ohromující mozaiku historie života. Jak vznikl život? Odkud se vzala DNA? Jak se vyvinulo oko? Co je to vědomí? Proč umíráme? V posledních několika desetiletích došlo k převratným novým objevům, které nám umožnily nahlédnout životu pod pokličku. Dnes už máme technologie i dostatečné zdroje k porovnávání celých genových sekvencí, zkoumání atomické struktury bílkovin, zobrazování přemýšlejících neuronů a dokonce i k podrobnému studiu geochemie hornin, s jehož pomocí odhalujeme i změny, kterými v minulosti prošlo složení vzduchu. Tyto objevy pomohly objasnit otázku vývoje života mnohem přesněji a podrobněji než kdykoli předtím. Lane s pomocí této pokladnice nového vědeckého poznání mistrně rekonstruuje dějiny života a popisuje deset největších vynálezů evoluce zvolených podle jejich dopadu na žijící svět, významu pro dnešní organismy a konečně i pro jejich symboličnost. Kdo by si pomyslel, že vývoj očí začal u na světlo citlivých míst na řasách, která sloužila k regulaci fotosyntézy? Nebo že se stavební bloky DNA samovolně zformovaly v hydrotermálních průduších? Lane vysvětluje, jak každý z velkých vynálezů evoluce - od DNA po sex, od teplokrevnosti k vědomí a konečně i ke smrti - znamenal zásadní změnu pro život a často i pro samotnou planetu. Výsledkem je fantastická, snadno srozumitelná analýza důvtipnosti přírody a zásadní dílo pro každého, kdo někdy pochyboval o vědecké podloženosti evoluce nebo přemýšlel, odkud jsme se tu vlastně vzali.

Chcete si přečíst knihu?Vývoj života – deset velkých vynálezů evoluce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nick Lane. Číst Vývoj života – deset velkých vynálezů evoluce Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY