Chutě

Chutě - Petr Čechák | Dcparkrx.org

... · 1 was here. místo, kde to lahodí chuti, kde se na Vás těšíme a kde si Vás vážíme Všechny již zmíněné tradiční chutě (hořkost, slanost, sladkost a kyselost) vnímáme všemi částmi jazyka ... Znáte všechny své chutě? Už jich je šest, náš jazyk pozná ... ... . Existují ale plochy, které jsou na daný typ chutě citlivější. Člověk tak v dané oblasti dokáže rozpoznat i menší výskyt příslušné chuti. Chutě se mění s věkem. Vědci jsou také přesvědčeni, že ženy a muži vnímají chutě zcela odlišně. „Muži věnují běžnou pozornost hlavně chuti hořké (pivo, fernet), jakési sladké či škrobové (cereální tyčinky, tatranky) a kyselé (okurky v láku). Všechny chutě totiž vnímáme všemi č ... Jazyk (orgán) - Wikipedie ... . „Muži věnují běžnou pozornost hlavně chuti hořké (pivo, fernet), jakési sladké či škrobové (cereální tyčinky, tatranky) a kyselé (okurky v láku). Všechny chutě totiž vnímáme všemi částmi jazyka, pouze na něm mohou existovat plochy, které jsou na daný typ chutě citlivější. Člověk tak v dané oblasti dokáže rozpoznat i menší výskyt příslušné chuti. Specializace jazyka na jiné funkce. Varan komodský s vyplazeným jazykem ... Chutě pod Lampou. 461 likes. Jsme "take away" bistro nabízející snídaně, obědové a odpolední menu. Pracujeme vždy s čerstvými surovinami a proto máme každý den omezený počet porcí. Veškeré naše....

INFORMACE

AUTOR
Petr Čechák
DIMENZE
8,58 MB
NÁZEV SOUBORU
Chutě.pdf

POPIS

Ve svém básnickém debutu se Petr Čechák (1990) ohlíží za dobou ne zas tak vzdálenou, kterou koneckonců každý tak trochu zná – konec studií, první pracovní zkušenosti, osamostatnění se od rodiny…Verše se tak stávají jakýmsi intimním dopisem či deníkem, při jehož četbě si můžeme znovu vybavit tu zvláštní nezávislost i samotu, kterou jsme pocítili ve chvíli, kdy jsme začali žít svůj vlastní život, tu svěží chuť rán, kdy se vše zdálo jasné, i trpkou chuť večerů, během nichž jsme o všem pochybovali. Do básní se kromě osobního života promítají autorovy zážitky zjeho dlouhodobých pobytů ve Francii a Beneluxu, k jejichž kultuře má autor blízký vztah. Najdeme v nich i odkazy na události, které v posledních letech výrazně poznamenaly svět, který nás obklopuje. A určitě z nich lze vycítit, že autor má kromě poezie rád také dobré jídlo a pití. Verše jsou doprovázeny působivými ilustracemi Lenky Bičové.

Chcete si přečíst knihu?Chutě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Čechák. Číst Chutě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY