Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit

Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit - Yascha Mounk | Dcparkrx.org

... ... k Tomáš Korda. Yascha Mounk Lid versus demokracie ... Lid versus demokracie | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit přeložil Martin Pokorný Prostor, Praha 2019 Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit?Autoritářští populisté po celém světě - od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy - rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc. Máme-li porozumět tomu, jak velkou hrozbu tento vývoj představuje a jak se mu lze bránit, musíme nejdříve p Lid versus demokracie a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectv ... Lid versus demokracie -- Proč je naše svoboda v ohrožení a ... ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk ... Lid versus demokracie (e-kniha) Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit. Yascha Mounk: Lid versus demokracie. Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit. ... Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit Prostor. Autoritářští populisté po celém světě - od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy - rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc. Máme-li porozumět ... Lid versus demokracie. Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit. Yascha Mounk. Autoritářští populisté po celém světě rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc. Máme-li porozumět tomu, jak velkou hrozbu tento vývoj představuje a jak se mu lze bránit, musíme nejdříve pochopit příčiny atraktivity a ... Lid versus demokracie : proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit: Lud kontra demokracja : dlaczego nasza wolność jest w niebezpieczeństwie i jak ją ocalić: Minshu shugi o sukue. n2013051968: People vs. democracy. People vs. democracy : why our freedom is in danger and how to save it: Le peuple contre la démocratie : Mounk, Yascha: Lid versus demokracie : proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit Pre dospelých Autor sa snaží vystihnúť špecifické príčiny, ktoré posilňujú príťažlivosť autoritárskych programov, a navrhuje konkrétne kroky do budúcnosti, zahŕňajúce tiež nastolenie tolerantného, inkluzívneho pojmu národa. V podobném duchu se nese i v češtině nedávno vydaná kniha harvardského politologa Yaschy Mounka Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit. Dalšími podobnými tituly jsou (u nás též vydaný) bestseller Cesta k nesvobodě od Timothyho Snydera nebo Fašismus z pera Madeleine Albrightové....

INFORMACE

AUTOR
Yascha Mounk
DIMENZE
8,81 MB
NÁZEV SOUBORU
Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit.pdf

POPIS

Autoritářští populisté po celém světě – od Indie po Turecko a od Polska po Spojené státy – rozšiřují a upevňují svůj politický vliv a moc. Máme-li porozumět tomu, jak velkou hrozbu tento vývoj představuje a jak se mu lze bránit, musíme nejdříve pochopit příčiny atraktivity a stability, jimž se liberální demokracie po druhé světové válce v globálním měřítku těšila, a popsat tendence, jež tuto stabilitu v konečném výsledku narušily. ­Yascha Mounk spatřuje klíčový problém v odloučení obou bytostných složek liberální demokracie, tedy garantování lidských a občanských práv na jedné straně a schopnosti řídit se aktuální lidovou vůlí na straně druhé. Narušením rovnováhy, jež je pro liberální demokracii životně nutná, vznikají dvě problematické formy: nedemokratický liberalismus, v němž obyvatelstvo ztrácí vliv na počínání politických elit, a neliberální demokracie, v níž vůle lidu potlačuje práva jednotlivců a menšin.Autor se snaží vystihnout specifické příčiny, jež posilují přitažlivost autoritářských programů, a navrhuje konkrétní kroky do budoucna, zahrnující též nastolení tolerantního, inkluzivního pojmu národa.

Chcete si přečíst knihu?Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yascha Mounk. Číst Lid versus demokracie: Proč je naše svoboda v ohrožení a jak ji zachránit Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY