Poutník okouzlený rodnou zemí

Poutník okouzlený rodnou zemí - Václav Větvička | Dcparkrx.org

...em je kniha Poutník okouzlený rodnou zemí? Autor má v rodinném archivu pradědečkův Wanderbuch, vandrovní knížku řeznického tovaryše ... XLS www.skipcr.cz ... . Ten nevadroval nikterak daleko - v podstatě jen po vlastech českých. Po rodné zemi. I Václav Větvička se na takové cesty vydával, když připravoval nedělní ranní pořady Českého ... Poutník okouzlený rodnou zemí, 2010; Korálky na šňůrce života, 2012; Cestou necestou českou krajinou, 2014; Pod dubem, za dubem, 2015; Vltava - Naše řeka, 2007; Berounka - Řeka bez pramene, 2009; Sázava - Řeka protkaná železnicí, 2011; Česko - od Švýcarska po Těšín, 2013; Herbář pod polštář; Návraty na místa činů ... Větvička - Poutník okouzlený rodnou zemí (2010) Jan Vašut Praha 2010, 298 stran, stav výborný. (X1378) Contents Obsah Jsouc poctěna, ... Poutník okouzlený rodnou zemí - Václav Větvička | KOSMAS ... ... ... Větvička - Poutník okouzlený rodnou zemí (2010) Jan Vašut Praha 2010, 298 stran, stav výborný. (X1378) Contents Obsah Jsouc poctěna, osmělila jsem se... /5 Autorova předmluva /7 Mezi Mrlinou a Střelou /9 Zámky na Mrlině /10 Křinec /10 Most se čtyřmi živly v Křinci /11 Dřevěné zvonice a Rožďalovice /12 Roždalovické rybníky /13 Dymokury /14 Dymokurský park a Bittmanovi /15 Cukrovarské železnice /16 Kopidlno /17 Zámecký park v Kopidlně /18 Kopidlanští rodáci /18 ... Poutník okouzlený rodnou zemí - V. Větvička. Cena s DPH 199,00 Cena bez DPH 180,91 Kč ... Poutník okouzlený rodnou zemí - Větvička Václav - Autor má v rodinném archivu pradědečkův Wanderbuch, vandrovní knížku řeznického tovaryše. Ten nevadroval nikterak daleko - v podstatě jen po vlastech českých. Po rodné zemi. I Václav Větvička se na ta Author: Roman Giebisch Last modified by: Roman Giebisch Created Date: 2/7/2011 10:32:28 AM Company: Národní knihovna ČR Other titles: List1 List2 List3 Moje květinová dobrá jitra, Moje vzpomínková dobrá jitra, Poutník okouzlený rodnou zemí, patří mezi bestsellery. Zajímá se o výtvarné umění, i aktivně, sám si svoje knihy ilustruje, je kmotrem růže keltské. Letos v dubnu byl posluchači zvolen rozhlasovou Šaramantní osobností roku 2013. Kat...

INFORMACE

AUTOR
Václav Větvička
DIMENZE
12,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Poutník okouzlený rodnou zemí.pdf

POPIS

Autor má v rodinném archivu pradědečkův Wanderbuch, vandrovní knížku řeznického tovaryše. Ten nevadroval nikterak daleko – v podstatě jen po vlastech českých. Po rodné zemi. I Václav Větvička se na takové cesty vydával, když připravoval nedělní ranní pořady Českého rozhlasu 2, stanice Praha. Aby je mohl sestavit, musel procestovat kdejaký kout. Ne najednou, po kouskách. Tak jak bylo třeba. Od krajiny Lemúzů a Lučanů na západě, od hory Růžáku a Českého Švýcarska na severu – po jihočeskou krajinu u říčky stropné – až po nejvýchodnější kouty v Luhačovicích a v Lašsku. Však za ty poslední lašské cesty byl tamními povýšen do stavu kuférkářského a zahrnut mezi tzv. Lachy-kuférkáře. Nevynechal ani střední Čechy, pražské Zápraží i pražské potoky. Na první pohled to tak nevypadá – ale je jich rovná stovka. Inspirací mu byla oblíbená trasa cestovních kanceláří, zvaná Zámky na Loiře. Proč se ale trmácet do daleka, když si můžete dopřát něco podobného, navíc originálního: Zámky na Mrlině. Všichni jsou plni exotiky, ale o to, co jim leží za humny, dbají pramálo. Tato „poutnická knížka“ tedy budiž podobnou inspirací k poznání rozmanitých koutů rodné země.

Chcete si přečíst knihu?Poutník okouzlený rodnou zemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Větvička. Číst Poutník okouzlený rodnou zemí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY