Soudobá sociologická teorie

Soudobá sociologická teorie - Jan Balon, | Dcparkrx.org

... teorie. Jan Balon, Jiří Šubrt. Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické knihy, heroická období překotného vývoje, vlastní zásobu klíčových pojmů i celosvětově proslulé časopisy, není ... Kniha: Soudobá sociologická teorie | Knihy.ABZ.cz ... ... Soudobá sociologická teorie Šubrt Jiří, Balon Jan. Dostupnost. rozebráno. Vydavatel. Grada. ISBN. 978-80-247-2457-7. EAN. 9788024724577. Počet stran. 232 . Místo vydání. Praha . Rok vydání. 2010 . Formát. A5 . Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické ... Kniha 'Přestože sociologická teorie je dnes už etabl ... Soudobá sociologická teorie - Šubrt Jiří | Knihy Grada ... . EAN. 9788024724577. Počet stran. 232 . Místo vydání. Praha . Rok vydání. 2010 . Formát. A5 . Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické ... Kniha 'Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické knihy, heroická období překotného vývoje, vlastní zásobu klíčových pojmů i celosvětově proslulé časopisy, není zcela snadné vyložit, co je vlastně jejím pravým obsahem. Tuto otázku se autoři pokoušejí zodpovědět v úvodní části knihy ... Ebook elektronická kniha Soudobá sociologická teorie - autor Šubrt Jiří, Balon Jan - PDF, ePub, Mobi e-kniha ihned ke stažení. Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, není zcela snadné vyložit, co je vlastně jejím pravým obsahem. Tu Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické knihy, heroická období překotného vývoje, vlastní zásobu klíčových pojmů i celosvětově proslulé časopisy, není zcela snadné vyložit, co je vlastně jejím pravým obsahem. Teorie sociologie na Martinus.cz. Nakupujte Knihy online. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %. Title: Soudobá sociologická teorie - Jiří Šubrt epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 9:31:08 AM teorie středního dosahu - tímto termínem se rozumí buď koncepce částečného zobecnění empir. poznatků, tedy jakési kvaziteorie, nebo teorie vysvětlující některé dílčí spol. jevy a procesy (např. dynamiku soc. změny, funkci referenčních skupin, socializaci, soc. deviaci, nápodobu apod.). Myšlenka t.s.d. v druhém uvedeném smyslu vznikla v 50....

INFORMACE

AUTOR
Jan Balon,
DIMENZE
6,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Soudobá sociologická teorie.pdf

POPIS

Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické knihy, heroická období překotného vývoje, vlastní zásobu klíčových pojmů i celosvětově proslulé časopisy, není zcela snadné vyložit, co je vlastně jejím pravým obsahem. Tuto otázku se autoři pokoušejí zodpovědět v úvodní části knihy; poté následuje třiadvacet portrétů nejvýznamnějších osobností soudobé teoretické sociologie s cílem představit jejich hlavní myšlenky a ukázat, čím nejvíce obohatili často nejednoznačně vymezený prostor systematického uvažování o společnosti. Jsou mezi nimi jména jako Claude Lévi-Strauss, Talcott Parsons, Robert K. Merton, Jürgen Habermas, Michel Foucault, Ralf Dahrendorf a řada dalších. Kniha se nevěnuje teoretizování o společnosti jako takové, ale přináší pojednání o vybraných teoriích a teoreticích, kteří zásadním způsobem přispěli k rozvoji sociologického myšlení. Cílem je umožnit čtenáři vstupní nahlédnutí do produkce soudobé sociologické teorie a poskytnout mu základní orientaci pro budoucí četbu primárních sociologických textů.

Chcete si přečíst knihu?Soudobá sociologická teorie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Balon,. Číst Soudobá sociologická teorie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY